visko po truputį

Sąmokslo teorija

2009-10-22, kiras

M$ Vista buvo išleista tam, kad specialiai suerzintu vartotojus. Tai M$ rinkodaros gudrybė verčianti fanatiškus windows gerbėjus susimokėti dvigubai už prastesnę OS nei buvo XP.

Aferos schema tokia:

  • iš pradžių į rinką paleidžiam akivaizdžiai neišbaigtą OS ir paskelbiam, kad tai didžiausias žmonijos pasiekimas;
  • laukiam, kol fanai ims keiktis ir puls į neviltį. Monopolistas palaukti gali, juk lemingai nežino, kad linuksas galėtu tapti puikia išeitimi;
  • galiausiai išleidžiam galutinę, ištaisytą versiją, kuri veikia normaliai, maždaug kaip XP tik turi daugiau dzinguliukų.

Psichologai sako, jei žmogų įvaryti į kampą, prigąsdinti ir po to pasiūlyti menkutę išeitį, tai jis jos griebsis kaip skęstantysis šiaudo. Ir dar dėkos skriaudėjui net tuo atveju, kai tas šiaudas akivaizdžiai prasčiau už pradinę padėtį.

Panašu, kad M$ taip ir padarė. Pakišo vartotojams labai prastą OS vietoj senstančios XP, todėl po poros metų išleidus truputį geresnį windows 7, jis atrodo lyg medumi teptas. Spėju, kad tas pats triukas buvo panaudotas prieš išleidžiant XP. Windows ME buvo toks pat š kaip šiuo metu Vista.

Tai kiek ten nusipirko vištą? 17%? Būtent tiek galiausiai bus susimokėjusių du kartus už tą patį daiktą. Gudrus bizniukas.

11 komentarų

 

# Z

Ką rūkai?

[]

 

# Infosoft, infosoft.lt

Mintys teisingos. Nors galima visaip filosofuoti :)

[]

 

# Dalius, blog.sandbox.lt

Blogas spėjimas. Įdomus, bet blogas. Viskas daug paprasčiau.

[]

 

# Kentaurgirdas

Linux evangelistai mėgsta sąmokslo teorijas :)

[]

 

# kroitus, kroitus.com

Gal ir sąmokslo teorija, bet… Verslo planas irgi neblogas :) Kad ir kaip galima pykt ant M$, bet tenka pripažint, kad kaip verslininkai, jie puikūs – iš š… sugeba išspaust auksą į savo kišenes :)

[]

 

# Dali.us, dali.us

Taip, skamba gerai, nors manyciau višta buvo paleista del to.. kad reikejo naujo produkto. O kad neisbaigta tai cia jau ne MS o vartotoju problema.

[]

 

# kroitus, kroitus.com

Kaip suprast „neišbaigtumas – vartotojų problema”? Čia maždaug „jei paspaudus kokį mygtuką, išmeta klaidą, nespausk to mygtuko ir viskas veiks puikiai”?

[]

 

# kiras,

Visiškai sutinku. Subyrėjęs zaporožietis, kur nors provincijoje, toli nuo tech. centrų, grynai vairuotojo problema. Reikėjo pirkti mersą, o ne zapą :)

[]

 

# Godhack

As turiu paprastesne samokslo teorija ir net su irodymais. Win7 paprasciausiai vista nauju pavadinimu skirta xp fanbojams. Jiems jau patiks vista nes kompai dabar galingesni vistai draiveriu daugiau tik pavadinimas nlb ji reik keist. Manau jei Linux kaitaliotu pavadinimus ir simbolika kas 3m vietoj 2.6.n+1 irgi zymiai labiau populiaretu. Gi pinux pro matyt daug geriau?

[]

 

# kroitus, kroitus.com

Linux dėl pavadinimų ir nepopuliarus :D Pcz „Windows” – „langai” iškart asocijuojasi su kažkuo realiu. O „linux” – su kuo palygint realybėj? :) O dėl zaporožiečio ir pirkėjo problemos… Jei pardavėjas siūlo zapą įtikinėdamas, kad tai uber alles mašina, ir kitokių rinkoje nėra, nors pats žino, kad ten visi varžtai neprisukti, tai kyla klausimų dėl pardavėjo kompetencijos :)

[]

 

# kiras,

#kroitus, klausimas kyla ne dėl kompetencijos o dėl jo sąžinės.

[]