linuksoidų patarimainaujienos trumpai

Kaip NSA saugo savo kompiuterius

2011-05-20, kiras

Kad apsaugoti savo kompiuterių tinklą nuo tikrų blogiukų nepakanka turėti linuksinius kompiuterius, juos dar reikia tinkamai sukonfigūruoti. JAV „Nacionalinė saugumo agentūra“ (NSA) apie kompiuterių saugumą tikriausiai žino viską ir mūsų laimei, tomis žiniomis nė kiek nebijo pasidalinti.

Jie savo tinklalapyje patalpino išsamias instrukcijas (PDF) kaip suderinti RedHat Enterprise Linux 5 absoliučiam saugumui. Taip pat, čia rasite labai sutrumpintą versiją-atmintinę. Kažką panašaus galima rasti Debian-ui (PDF, spauskite šią nuorodą).

Pasirūpinkit savo kompiuteriu maksimaliai. Paranojos niekuomet nebus per daug ;)

4 komentarai

 

# Remigijus Jarmalavičius, jarmalavicius.lt

Dėl paranojos pritariu. Todėl iškart perinstaliavus kompiuterį pirmiausiai ką atsisiunčiu – Firestarter. Geras firewall’as, kuris iškart užblokuoja prisijungimą prie PC ir ping’inimą į PC. Žinau, kad to neužtenka, bet tai tikrai saugumo prideda.

O pats naudoji kokią nors ugniasienę? :)

[]

 

# kiras,

Pats minimumas – uždaryti nereikalingi portai, nėra nereikalingų demonų. Ir dar backup-ai. Šiuo metu naminiame kompe nėra nieko kas galėtu pažadinti mano paranoją :)

[]

 

# Straipsniai iš lietuviš&hellip, skaitykit.lt/straipsniai-is-lietuvisku-it-tinklarasciu-serija-6.htm

[…] interneto naršyklėms [Insaider.lt] 4. Paprastesnė grafinių elementų gamyba [Frogsign.lt] 5. Kaip NSA saugo savo kompiuterius [Linuksoidas.lt] 6. Bill Gates buvo išprašytas iš Brazilijos [TipTop.lt] 7. Ar rūpinatės savo […]

[]

 

# edgarasl, blogas.sysadmin.lt

Gera „rašliava”. Įdomu buvo paskaityt :)

[]