visko po truputį

Google imasi GPS navivacijos verslo

2009-11-05, kiras

Manau jau visi girdėjot apie GPS navigacijos biznio „pabaigą“. Google, visų mylimas monstriukas, nemokamai pateikė savus žemėlapius, žinia apie tai akimirksniu apkarpė Garmin ir TomTom akcijas.

Nors Google ir stengiasi laikytis principo „nepakenkti“, bet kuo toliau, tuo sunkiau jiems tai sekasi. Žinau iš kur kojos dygsta ─ Google yra didelė atvira akcinė bendrovė ir ji yra priklausoma nuo akcininkų. Žaidimo taisykles nustato akcininkai, nepriklausomai nuo S. Brino ir L. Page norų. O taisyklės paprastos ─ privalai plėstis nepaisant nieko. Antraip akcijų kaina ims kristi, akcininkai bruzdėti.

Vėliau ar anksčiau Google taps tokiu pačiu monstru kaip M$. Bet ne viskas taip blogai, yra vilčių, kad kada nors augimas ir ambicijos apsiramins kaip nutiko su IBM. Pasakoja, kad ši kompanija taip pat buvo godus monstras, o dabar tėra tik dar viena didelė korporacija.

5 komentarai

 

# tori

„…o dabar tėra tik dar viena didelė korporacija…“ – nesumenkink IBM, tai nėra „dar viena“, nes:
– ji viena iš nedaugelio, veikiančių nuo regis XIX amžiaus
– kiek žinau, ji yra didžiausia pasaulio IT kompanija

[]

 

# hmmm

Jau kuris laikas nebedidziausia. Pries pora metu net IBM’o tiesioginis konkurentas HP aplenke. Beje didziausias yra samsungas

[]

 

# Karvė

Na bet aš manau dėl Interneto poreikio ta Google navigacija yra labai jau riboto panaudojimo – tinka vietiniam naudojimui (ko JAV daugeliui turbūt ir pakanka), bet į svečią šalį nepasiimsi.

[]

 

# kroitus, kroitus.com

Jei visus tuos žemėlapius bus galima parsisiųsti atskirai, tai turėtų būt neblogas dalykas. Bet, kaip supratau, vistiek telefone interneto reikės – pranešimams apie spūstis ir kitus dalykus. Aišku, nežinau, kaip pas mus tai bus įgyvendinta :) O dėl IBM – ji buvo super korporacija – ir geležį gamino, ir softą rašė. Bet paskui atsiskyrė nuo jų daugelis, ir vos nebuvo bankroto :) Tačiau dabar ši kompanija vistiek gauna daugiausiai patentų per metus…

[]

 

# KVNP Nr.3 » Karolis&hellip, vycius.co.cc/kvnp-nr-3

[…] Verslas: Google imasi GPS navivacijos verslo […]

[]