visko po truputį

Lemingai* turi susimokėti

2009-07-26, kiras

Atviros licenzijos nedraudžia pardavinėti atviro kodo programų. Bet mums vis vien kyla klausimų, kaip galima parduoti tai kas yra nemokama ir laisvai prieinama, kas tokie gali mokėti už nemokamą daiktą? Ką gi, pabandysiu pateikti savo versiją, kaip parduoti lengvai prieinamą PĮ ir kas tie pirkėjai su džiaugsmu pasiruošę mokėti už tai kas nemokama.

Svarbiausias užkeikimas čia yra „informacija“. Nors mums, gūglo išauklėtiems, atrodo, kad informacija yra laisvai prieinama ir jos visur gausu, iš tikro yra priešingai ─ ji išbarstyta po informacijos sąvartyną ir jos išgavimas reikalauja pastangų ir sugebėjimų. Geresnis informuotumas yra pagrindinis verslo ginklas prieš pirkėjus. Neturi žinių ─ mokėk ir gausi! Dabar pabandykit įvertinti kiek lemingai žino apie atvirą kodą ir linuksą. Pagavot mintį?

Tiems, kuriems dar „nedašilo“ aiškinu ūkiškai: informacija kainuoja + lemingai nieko nežino ir tingi mokytis = potencialus bizniukas. Internetinę parduotuvę įkurti sugebėtu bet kuris iš jūsų. Atviro kodo programų tinkančių pardavimui trūkumo tikrai nėra. Sunkiausia dalis patraukliai „įpakuoti prekes“, kad vizualiai vertė atitiktų uždėtą kainą.

Kiek atviros programos turėtu kainuoti? Rinkodaros specialistai žino vieną keistą reiškinį, didinant kainą noras nusipirkti prekę nebūtinai mažėja. Kai kuriais atvejais brangesnė prekė yra patrauklesnė. Taip nutinka su prabangos prekėm (bet jos mūsų nedomina) ir dar tada, kai prekės vertę įmanoma nustatyti tik vieninteliu „patikimu“ būdu ─ pagal kainą. Esu ne kartą girdėjęs skundus, kad nemokamos programos nuvertinamos būtent dėl to, kad jas dalina už dyką. Tai uždėkim solidžią kainą, kuri nedviprasmiškai bylotu ─ „ši programa vertinga“.

O kaip į tai sureaguos lemingai? O koks skirtumas, kam tai rūpi? Lemingai juk tingi gilintis į technologijas, ieškotis informacijos, mažai arba nieko nenutuokia apie atvirą kodą ir iš viso, jie bus laimingi nusipirkę brangią programą. Nusipirkus net ir atvirą šlamštą, jo nesinori išmesti, vis tik gaila išleistų pinigų. Jei išmesi, o vėliau prireiks antrą kartą už tą šlamštą mokėti nebesinorės. Pas mane vis dar tebėra Windows, nes mokėjau už ją pinigus :(. Būtų nemokama (kad ir piratinė) būčiau iš kar išmetęs.

Panašiai bus ir su atvirom programom, lemingas nusipirks kokią ir kad nepasirodyti kvailiu prieš draugus, ja demonstratyviai naudosis ir girs, tikins, kad ji verta savo kainos. Kodėl mes tuom neturėtume naudotis?


* Lemingai, tai tokie žmonės, kuriems pinigų leidimas visokiam šlamštui (alaus kamšteliams „bandyk dar kartą“), masinėms pramogoms (one.lt, 69 danguje) ir beverčiams blizgučiams (telefonų dangteliams) teikia nenusakomą džiaugsmą. Kitaip tariant, jie pigios, masinės kultūros aukos.

21 komentaras

 

# sistem, sistem.xz.lt

Lemingai…žiauru, lietuva maža galų gale pardavėją suras plyta ir kaimiečio rankos o aš nors ir nepirkęs tokios nesąmonės pikdžiugiškai įspirsiu. beje jai kas pradės pardavinėti aš su džiaugsmu pranešiu gamintojams kad įdėtų screeną tiems kas lietuviškai į kompą žiopso: jai pirkot šią programą už pinigus, tai turit teisę paleisti plytą į pardavėją nes ji nemokama ;]

[]

 

# asc

Atviros licenzijos leidžia pardavinėti atviro kodo programų. Parodyk bsd ar gpl punktą kur parašyta kad programa negalima pardavinėti.

p.s. būtinas email’o rašymas sucks!

[]

 

# GODhack

asc: Tik salia prie parduotos programos turi pridet GPL licenzijos kopija kurioj yra parasyta, kad savo nusipirkta programa gali kopijuot dykai dalint kam nori. :D Komedija gaunasi is GPL pardavinejimo.

O pagal MIT tai taip gali laisvai ir normaliai pardavinet Apple butent ta ir daro su MAC OS ir ziurek netgi perka kazkas.

[]

 

# kiras,

Yra knygų, kurios mokina pardavinėti ledus eskimams, smėlį beduinams. Imkit, skaitykit ir parduokit nemokamas programas lemingams.

[]

 

# asc

O tai kokiu būdu tada pardavinėja Redhat? Dar Emacs manifeste parašyta kad pagrinde pinigai gaunami iš support’o, ir taip toliau ir taip toliau, use your creativity, luke, čia biznis, ne tinginiams skirtas.

[]

 

# kiras

GODhack, licenzijų lemingai neskaito iš principo. Taip kad galima sąžiningai vykdyti jų sąlygas ir pardavimams tai įtakos neturės jokios.

[]

 

# GODhack

asc, Red Hat pardavineja supporta, o ne Linux. Tu gali atsisiust nemokamai CentOS kuri yra visiskas copy-paste RHEL klonas nemokamai tik. Toks ir budas ir manau visai geras.

O fun viso GPL yra tas kad Micorosftas dabar isprievartauti kuria Linux branduoli sekmes jiem, man jau net gaila jo darosi. Ir nemanau, kad windows pardavimams tas itakos netures.

[]

 

# GODhack

Tarp kitko cia potenciali tema kitam strapsneliui. Linux 2.6.31 tures MS kodo gabalus kelis. Zinoma debugintus ir istaisytus: lol

[]

 

# ssharunas

Tiesą sakant atviro kodo programų jau dabar galite nusipirkti (tik jos truputį pervadintos), pvz 3dmagix (blender) ar Office Professional (Open Office), daugiau info

[]

 

# wal

tai vis kovojat su microsoftu, žiūriu :DDDD dar iš kažko šaipytis ir pravardžiuoti išeina? atrodot dvigubai kvailai.

[]

 

# kiras

wal, kai nereikia virusų gaudyti daug laiko lieka kvailiojimams. Prisidėk prie mūsų, čia smagu :)

[]

 

# lolas

GODHack: Microsoftas rašo draiverius lunixui tam, kad jis geriau veiktų virtualioje mašinoje windozėje.

[]

 

# GODhack

lolas tokia public versija – pasiteisinimas. Bet nereik but genijum, kad susivokt, kad Microsoftui tuo blogiau kuo Linux veikia geriau.

O tai kas ivyko is tikro tai MS susidejo su tokia Vyatta, o Vyatta inzinierus rado ko neturejo rasti MS kode ir viska liaudiskai sakant istukino, o MS liko arba laukt teismo arba greit tobulint linuxa ir vaidint geriecius. Zinoma jie pasirinko maziaus skausmingas pasekmes.
Zr.:
http://news.cnet.com/8301-13556_3-10294282-61.html
As galiu duot ir inzineriu blogus ir viska, bet tingiu.
Aisku lietritis trauks savo MS slovinancia dudele, o visi ji kopins ar dar geriau isvis patyles.

[]

 

# kukumalu, bebebe.lt/blogas

@kiras

jei rankos tiesios tai ir su win virusai nebaisus :)

[]

 

# kiras,

kukumalu: o kam iš viso tam gaišti savo laiką? Aš apie virusus jau senai žinau tik „iš paveiksliukų“ ir lemingų skundų.

[]

 

# Bomber

Kartais gi galima ir nemažai pinigų uždirbt suprantant labiau lemingus, t.y. naudojant windows..

[]

 

# asc

2GODhack nori pasakyti RedHat nepardavė RHEL?

[]

 

# lolas

http://www.osnews.com/story/21901/Adobe_s_Flash_Flawed_Time_to_Do_Without_

„This vulnerability could cause a crash and potentially allow an attacker to take control of the affected system.“. So if you were thinking that you’re safe with a Linux-based system or OS X, you’re unfortunately incorrect.“

[]

 

# GODhack

2GODhack nori pasakyti RedHat nepardavė RHEL?
RHEL – Red Hat Enrprice Linux.

lolas: lol tas strapsnis.
Flashas nesaugus nepriklausomai nuo platformos.
Galiu buitiskai tuos cirkus persakyt persakyt: vagys gali ilipt per atvira langa jei manai, kad tu esi saugus su sarvuotom durim tai tu klysti.

Juokinga ane?

[]

 

# GODhack

Kad del flasho saugumo, ka daryt, nes kokiai youtubei tai jo reikia negali tiesiog neturet jo tai ant Firefox yra flashblock addonas kuris neleidzia flaham pasileisdinet belekokiem vos atidarius puslapi.

O IE uzeriai cia ant ledo kaip visad.

[]

 

# ignas

kodel is flaso nepasileidzia toshibai baltick gnu-linux

[]