visko po truputį

Ar tikrai linuksai užima tik 1% rinkos?

2009-06-28, kiras

Nelygu kaip skaičiuosit. Pamenat nuvalkiotą anekdotą apie „melą, įžūlų melą ir statistiką“? Tai va, tas „1%“ reiškia, kad linuksai šitiek užima tik desktop-ų rinkos. Nieko daugiau. M$ Windows dominuoja šioje rinkoje, bet tik šioje. O be desktop-ų yra dar keli kompiuterių rinkos segmentai:

  • Superkompiuteriai. Top500 sąraše vien tik Linux OS naudojančių kompiuterių yra beveik 89%. Nuo 98-ųjų, kai šiame tope pasirodė pirmasis linuksas, tas procentas tiktai auga.
  • Serveriai. Pagal IDC, linuksai užima virš 13% rinkos (pagal pajamas, ne vienetus), UNIX ─ 36%, Windows ─ 35%. Skaičiuojant vienetais, linuksų dalis būtų daug didesnė.
  • Mažieji kompiuteriai. Netbook-ai su linuksu užima apie 30% rinkos, o dar yra delninukai, planšetiniai ir kitokie mažo galingumo kompiuteriai. Ir ši rinka plečiasi kitų kompiuterių sąskaita.
  • Protofonai. Anot Gartner, čia linuksas užima virš 8% rinkos, nuo Windows atsilikdamas maždaug keturiais punktais. Šiais ir kitais metais ta dalis turėtu pastebimai pakilti Android OS dėka.
  • Specializuoti (embedded) kompiuteriai. Tarp specializuotų kompiuterių linuksas užima apie 50% rinkos. „Protingų“ prietaisų, pradedant nuo routerių ir baigiant šaldytuvais ir dulkių siurbliais-robotais, namuose daugėja. O kur dar staklės ir automobiliai, jie taip pat turi kompiuterius, kuriems reikia operacinės sistemos.

Skaičiuodami kiek rinkos užima linuksas, turime nepamiršti ir kitų kompiuterių. Asmeniniai kompiuteriai (desktop+laptop), bendrai paėmus, užima nelabai didelę dalį nuo visų kompiuterių. Įvairūs nešiojami, kišeniniai ir kitokie ant stalo nestovintys kompiuteriai plinta sparčiai ir stumia lauk desktop-us. Nežinau kaip įvertinti bendrą linuksų kiekį visuose kompiuteriuose, bet tas kiekis tikrai didesnis negu vienas procentas. Daug didesnis.

28 komentarai

 

# Godhack

Linuxas statistikai nera patogus pilna distribuciju kurias platint gali kas nori ir kaip nori. Cia nebent apklausas daryt, bet nieks tokiu apklausu neperka. Mš Win pardavimai krito per 16% tuo tarpu Linux desktope ir toliau buktai 1%. Ka as matau kad torentuose win piratkes ar beta jau net maziau domina siuntejus nei naujos Linux distribucijos.

[]

 

# Armandas, armandas.lt

Nors šita statistika gali būti panaudota kaip FUD’as, mane vistiek labiau domina Asmeninių Kompiuterių rinkos dalis. O dėl 1% (ar 0.86%) tai dar neaišku, manau, kad tas procentas gali būti ir didesnis šiek tiek.

[]

 

# Godhack

Realybė yra tarp 2-10% desktope. Nuo valstybės labai priklauso, Jav gali but ir 1% kokioj Kinijoj tai ne maziau 5%. Vokietijoj Prancuzijoj kur Novel ir Mandriva daugiausia reiskiasi yra tikrai daugiau kaip 5% ir auga. Problema lieka mokyklos kur kisama i galva win, o kitos os islaptinta ir neminima, ir dar sunkesne problema pc parduotuves kuriom win parduot biznis, o Linux dalint nuostolis.

[]

 

# lolas

bet išvada vistiek aiški: dekstopuose linuxas užima 1%. ir, sakyčiau, tas procentas parodo linuxo tinkamumą kiekvienam atvejui: serveriuose jis didelis, o dekstopuose – juokingas 1%.

[]

 

# Godhack

Lolai tas procentas parodo kiek 99% zmoniu mastymas skiriasi nuo karviu: ai visa banda cia eda ir sika vadinasi cia geriau, o ta zole toliau tai baisu niekam tikus gi ten kitos karves tai neina.

[]

 

# Karakumų asilėlis

Godhack, susimastyk- žmonės nemokamus dalykus labai myli, paskelbk, kad nemokamai dalinsi ledus- pamatysi tikią eilę, kokios gyvenime nematęs. Linux dalina veltui, ale nelabai kas ją ima. Ką tai galėtų reikšti ?

[]

 

# q

pamenu dalinome kose- niekas neeme. Uzdejom skelbima- litas- iskart atsirado eile.

[]

 

# Godhack

O as turiu dar kitoki ats. Pamastyk kiek $ yra isleidziama windows reklamai. Pamastyk lrytas apie win7 viena beta versija tris straipnius atpila tik tam kad kita savaite butu dar trys, o apie Linux ne trumpos zinutes. Pamastyk kaip tu i sita pusl. Patekai kuriam zmones uz savo rasyma apie Linux nieko negauna ir neturi profesionaliu igudziu vest reklamos kampanija. Ir kas gi pulsis megint ta nemokama kuris nera jau toks tradicinis kisimas po nosim reik ir 700mb atsisiust ir dar tuscio cd nepagailet. Matyt kad dauguma jei Linux geri ane? Man atrodo kad ne.

[]

 

# Godhack

Konkreciau tai nieks nieko nezino apie Linux tik daro isvadas apie juos is kazkokiu nuogirdu ar isvedziojimus is nepatikimu faktu kaip sitas 1%. Gal 1-2% susivokia surinkt linux.com ar pan budu gaut geras žinias pradines.

[]

 

# kiras,

Dabar jau nerandu šaltinio … tuo metu kai pasirodė informacija apie milijardinį kompiuterį, pagal RedHat ir Canonical pateiktą informaciją apie savo pardavimus galima buvo išskaičiuoti, kad linuksas užima apie 3% desktop rinkos. Bet ant kiek tas skaičius teisingas gavosi nežinau.

[]

 

# kiras,

2asilėlis: jeigu linukso populiarumas priklausytu tik nuo kainos mes senai būtume pamiršę Windows.

Tik viskas sudėtingiau. OS nėra klasikinė plataus vartojimo, pirmos butinybės prekė, kuri be kainos jokių kitų vertės įrodymų neturi. Tai kompleksiška, sudėtinga prekė. Kad sužinoti ko ji verta reikia mažų mažiausiai gerai išmanyti kompiuterius, o jei perki verslui, turi mokėti pasiskaičiuoti kaip tai paveiks įmonės finansus ir nutuokti kokios bus OS keitimo pasekmės.

Kitaip tariant, linukso kaina ─ ištinusios smegenys ir daug darbo. Ne visi tam ryžtasi, geriau pasirenka lengvesnį kelią ─ nieko nekeisti.

[]

 

# kroitus, kroitus.fire.lt

Daugelis kažkodėl vis dar galvoja, kad linux – sud4tinga sistema, kurios paprastas vartotojas niekaip nesupras. Manau didelė dalis vis dar tvirtai įsitikinę, kad dirbti su linux – dirbti vien komandinėj eilutėj be grafinės aplinkos. Jau seniai taip nebėra, bet kažkodėl retas tai žino…

[]

 

# Paulius, GeeFre.com

O man atrodo, kad dauguma išvis negirdėję žodžių „Linux“ ir „Atvirasis kodas“ (kalbu apie paprastus namų vartotojus). O jei pasiūlysi, atsakys „Man ir čia gerai“.

Turėjau aš klasėj įvykį. Kai klasiokė nesupranta, ką kalba. „Pas mane Linuxai, užsikrėčiau virusais, tai dabar reik perrašyt vindauzus“. Kad virusai, tai nelabai tikiu, bet palikim tą faktą ramybėj. Mano nuomone, kad 99%-4%=95% (visi Win-Protingi=Eiliniai) vartotojų sako ne perinstaliuoti OS, o perinstaliuoti Windows. Jie, matyt, duris statydami vistiek „stato langus“.

Mokykloje diegiama į galva „Windows“, bet ne „nemokama“. Man pačiam mokykloj liepia naudotis nelegaliomis programomis (Delphi), nors yra nemokama (Lazarus). Mokykloje niekada nepamatysi kompo, kad ir su paprasčiausia Edubuntu versija.. Kiek problemų išspręstų Edubuntu? Juk mokykloje mokoma dirbti rašykle Word (nors tą patį galima daryti OpenOffice Writer), skaičiuokle Excel (yra OpenOffice irgi). Kai nesimokoma, dauguma jungiasi į internetą. Kągi, FireFox irgi automatiškai instaliuojamas į *buntu. OpenOffice taip pat (nebent kokia Lite versija). Bet mokytojai to neišaiškinsi..

[]

 

# M

Deka Vmware Windows’ai perims ir tas sritis, kuriose iki siol dominavo Linux. Be to, normaliom firmom reikia sistemos, kuri turetu support’a ir, kad butu kazkas uz ja atsakingas, del to dabar tik RedHat turi realia galimybe kazkiek konkuruot su Windows…

[]

 

# jago, jago.stent.lt

M: iš kur toks įdomus pareiškimas? Kuo Vmware čia gali padėti? Ar čia iš serijos „girdėjau , todėl viskas pasikeis“.

Linux supportą teikia nemažai kompanijų. Tam pačiam populiariajam Ubuntu galima supportą nusipirkti iš Canonical.

[]

 

# M

Windows’u pagrindine problema, del ko ju nebudavo ant visokiu keistu architekturu device’u yra ta, kad nebuvo normalaus HW palaikymo ir draiveriu, o vmware’as visas tas problemas issprendzia.
As kalbejau ne apie toki supporta, kur gali kazkox bicas pataisytu suluzusi kompa, bet apie toki, su kuriuo gali normaliai dirbti softu gamintojai ir kurie gali reikalui esant patiuninti OS’a. Pasiziurek ant kokiu OS’u eina dideli enterprise’iniai (serveriniai) softai. Paprastai seniau budavo Windows, Solaris, galbut HP-UX, AIX.. dabar jau pradeda atsirasti ir RedHat. As cia kalbtu apie serverinius produktus, ten kur Linux yra rimtas konkurentas Windozei…

[]

 

# jago, jago.stent.lt

Ir kokias naujas platformas atvers vmware? Siūlau plačiau pasidomėti šia technologija.

Dėl supporto: „kazkox bicas pataisytu suluzusi kompa“ traktuoju kaip iš piršto laužtą, neraštingą, įžeidžiančio pobūdžio apibūdinimą paslaugai. Nematau prasmės diskutuoti.
O dėl OS’o lankstumo – čia su Linux tikrai sudėtinga konkuruoti vien dėl to kad visas jo kodas yra laisvai prieinamas ir minėti „patiuninimai“ yra įprasta praktika.

[]

 

# Godhack

Tu M pirma suzinok kas tas yra vmware. Realiai jis nieko neisprendzia tik sukelia papildomus sunkumus ir islaidas. Aisku reklama uzsukta varyt savo. Kitaip sakant isprendzia tiek kiek dosbox isprendzia dosiniu zaidimu fano problemas ant Vista ar Linux. Bet nuo to dos nepasidaro ir vel gera os. Ir zinok serveriu puseje yra kitaip dirba administratoriai kurie patys problemas sprendzia, o bicas uz 20 perrase windos tai tik lietuviski desktopo iskrypimai. Kazi jei duot skelbima uz 20 sumetu Linux ir sutvarkau butu daug norinciu? Gaila neturiu kada megint.

[]

 

# Godhack

To Paulius gali but kad jis Linukse naudojo antivirusine kuri gaudo windowš virusus kurie Linukse tiesiog neveikia ir kažka sužvėjojo ir nuo tokios painiavos ne viena pilieti suima nusišnekėjimų priepuolis teko ir man susidurt.

[]

 

# M

Tai paaiskinkit man kodel nera normaliu enterprise’iniu mokamu produktu supporto debian’ui ar ubuntu ?

[]

 

# Lu

#Godhack
O kaip i linuxa galimi antivirusa sukisti? nebent per wine…, bet kas moketu tai padaryti tokio „fokuso” nedarytu :D

#M
openSUSE enterpice desktop ?

[]

 

# _t_

Viskas daug paprasčiau nei jūs čia visi dėstote. Žmonės nežino, kas yra operacinė sistema. Įkvėpkite. Žmonės net nežino, kas yra naršyklė. Dar kartą įkvėpkite.

Pramogai NY praeivių apklausa apie naršykles http://www.youtube.com/watch?v=o4MwTvtyrUQ.

[]

 

# GODhack

to #M
normaliu enterprise’iniu.
Ka sita * isvis reiskia?
Cia matyt kaip gurmaniska desra tai reiskia is kiauliu galvu odos, o normali desra 4 kart pigesne is mesos. Nes matai jei butu odu desra po 2Lt kg paziuretu visi kas per nelaime paskaitytu sudeti kiauliu galvu oda fee ir nieks neperka. O kai gurmaniska mesa tai klientura iskart i eilute rikiuojasi.

Mokamu produktu supporto debian’ui ar ubuntu?
Debianas ir Ubuntu yra skirtingi dalykai. Debianas seka GNU ideologija kurios tikslas sukurt OS visiskai nemokama ir i Debiana kist mokamas programas tai pornografija.
Ubuntu kitas reikalas. Ubuntu mokama supporta gali nusipirkti man regis.
Is vis jei tau reik Linuxa butinai pirkti tai yra tame reikale dvi distribucijos RHEL, ir SUSElinux va ten ir gausi savo normalu mokama supporta.

#Lu
O tu tas veikejas gal is gamezone.lt ? :D
O kaip i linuxa galimi antivirusa sukisti? nebent per wine…
Ne F-protas savo sudnieki daro linuxam ir yra normali Linuxam tiksliau windowsu siuklynam perkeltiem i Linux valyti skirta antivirusine http://www.clamav.net/. Ja visi isiraso per paketu tvarkykle kas nori.

[]

 

# kroitus, kroitus.fire.lt

Jei neklystu, tai antivirusine linuxui daro ne tik F-prot, bet ir avira, panda, kaspersky ir pan…

[]

 

# lolas

„Daugelis kažkodėl vis dar galvoja, kad linux – sud4tinga sistema, kurios paprastas vartotojas niekaip nesupras. Manau didelė dalis vis dar tvirtai įsitikinę, kad dirbti su linux – dirbti vien komandinėj eilutėj be grafinės aplinkos. Jau seniai taip nebėra, bet kažkodėl retas tai žino…”

Šiame bloge buvo postas apie tai kaip susikonfigūruoti iksus dviejų monitorių vienu metu naudojimui. Windozėje užtenka tik įjungti laidą.

[]

 

# kiras,

neužtenka, reikia truputį pasikrapštyti, bandžiau su XP. Tai kad rodo ekrano kopiją nesiskaito, linuksas tą irgi daro automatiškai.

Linukse įsidėjau trumpą skriptą, kad išjungti / įjungti antrą monitorių vienu piktogramos paspaudimu. Langai persikėlinėja automatiškai. Windows-ai be papildomos programos to nesugeba.

[]

 

# GODhack

Ant windows visas programas atnaujinti kainuotu diena darbo ir didelius pinigus ant Linux tai 3 paspaudimai peles.

[]

 

# romanas, hostex.co.cc

ISEJAU IS WINDOWS TAI NESIGAILIU. NE UZ PINIGUS NEGRYZCIAU. UNIXAS SAUGU.

[]