linuksoido klausimėlis

„Tu ką, gūglo nepažįsti?“

2010-01-25, kiras

Kaip dažnai jus siųsdavo „gūglinti“, kai linuksą dar tik bandėt perprast? Ir kaip dažnai dabar jūs siunčiat kitus „gūglint“, vietoj to, kad atsakyti į pradedančiojo klausimus?

10 komentarų

 

# Vilius, dev.anapus.lt

Labai dažnai. Netgi galbūt per daug dažnai.

[]

 

# kiras,

Nesakau, kad siųsti pas gūglą yra blogai. Prieš kelias dienas telefonu pabandžiau paaiškinti kaip pakeisti root slaptažodį su LiveCD. Pasakiau ko ieškoti gūgle ir to užteko.

[]

 

# mopsiagalvis

daznai siusdavo ir gerai darydavo. dabar nera sunku kazka patart, padet, jei pats esi susidures su vienu ar kitu klausimu ir gerai ji zinai, taciau kartais po sekmingo patarimo ar pagalbos uzsinorima, kad visa laika tvarkytum ir vos ne priziuretum kiaura para ta sistema. na tas ima siektiek varginti, todel ir siunciama i gugeli. :)

[]

 

# Mantas, mantas.malcius.lt

Kai pradėjau naudot Linux, nieko neklausiau, tai ir nepasiuntė niekas. Už kokių poros mėnesių pirmą klausimą forume uždaviau, nes pats nebesugebėjau išsigooglint, kaip priverst savo web kamerą veikt.

[]

 

# Ernestas, versme.net

Neprisimenu ne tik, jog būčiau buvęs siųstas Google, nei, jog pats būčiau siuntęs ką nors Google naudotis. Tikrai taip buvo, jog pasakiau Google ir dokumentacija naudotis, bet ne „let me google that for you“ tipo žinutėmis…
O šiaip mano pirma Linux distribucija buvo Gentoo, tai ko norėt… Aš jau toj vietoj viską dariau pagal dokumentaciją, o ne kankindamas konkretų žmogų.

[]

 

# Pawka, pawka.linija.net

Jei žmogus normaliai klausia, tai ir atsakyt tokiam paprasta. Tačiau kai klausia kaip susiinstaliuot kokio webcam’o tvarkykles, bandai aiškint, ir galiausiai paaiškėja, kad jis nemoka terminale pakeisti darbinės direktorijos… Tokiu atveju jau nervas pradeda imti, gi neturiu tiek laiko, kad aiškint jog reik rašyt „cd, tar xvf…”. Šitą jau galėtų ir pats išmokt.

O jei trumpiau: koks klausimas – toks ir atsakymas.

[]

 

# Bukoptimistas, bukoptimistas.lt

kartais pasinaudoju let me google that for you servisu, kad vizualiia parodyčiau kaip tai lengva pačiam atlikti

[]

 

# Neuzauga

Nieks dar nera pasiules googles, o ir manes pagalbos ne tiek jau daug zmoniu praso. Jei ko ir paklausia tai dazniausiai buna normalus klausimai, o ne „is kur parsisiusti ubuntu?”. Tai ir siust googlint netenka.

[]

 

# Gintulis

Dažnai tenka, bet naudojantis lmgtfy.com, jei turiu laiko padedu, bet jei nėr jo, tai linką duodu.

[]

 

# neblogas

as pats kartais pamirstu apie gugla :)

[]