linuksoido klausimėlis

„Blue Bridge“ nemato verslo galimybių?

2009-11-11, kiras

Vakar, straipsnyje „Arūnas Žalnierius. Ar verta valstybės įstaigoms pereiti prie atviro kodo?“, perskaičiau „Blue Bridge“ nuomonę, reakciją į „Darbo partijos“ pareiškimą dėl atviro kodo naudojimo.

Keista jų pozicija. Jie užsiima verslu ir bet kokios paslaugos susijusios su IT yra potencialus pelno šaltinis. Ir štai, patys tvirtina, kad „…perėjimas prie kitos programinės įrangos reikalauja didelių pradinių investicijų…“, bet pasinaudoti nuskilusia proga neskuba. Mano supratimu jie turėtu būti patys pirmieji reikalaujantys priimti „Darbo partijos“ pasiūlymą. Juk jie pelno siekianti organizacija, ne altruistai. Verslininkai užuodę pinigus dažniausiai stengiasi prikąsti liežuvi, nesako tiesos, pasako tik tai kas jiems naudinga. Kartais net atvirai meluoja. Galimas didžiulis valdiškas užsakymas, ne pačiu geriausiu verslui metu, neabejotinai turėtu sužadinti grobuonišką instinktą…

O gal tiesa visai kitokia ─ atviras kodas realiai sumažina išlaidas ir tuo pačiu IT kompanijų pelną?

16 komentarų

 

# Andrius, mackonkiemis.info

Pozicija visai nekeista. Būdamas Bluebridge vadovu/savininku, lygiai taip pat kalbėčiau. Juk nuo sprendimo ar pareiti prie atviro kodo, priklausys mano įmonės pajamos. Jie pelningesnį verslą mato su uždaru kodu.

[]

 

# kiras,

Tas tiesa. Bet jo teiginiai apie atvirą kodą tokiai pozicijai prieštarauja. Manau jis truputį persistengė įrodinėdamas atviro kodo netinkamumą.

[]

 

# GODhack

>O gal tiesa visai kitokia ─ atviras kodas realiai sumažina išlaidas ir tuo pačiu IT kompanijų pelną?
IT mazu kompaniju pelnas uz paslaugas nesikeicia, jos arba diegia ir aptarnauja viena arba kita PI. Problema, kad jei kompanijos specialistai mate tik winxp tai jie tiesiog negali dirbti su kita ir turi uzleisti rinka kitai kompanijai tai jiems kelia nuostoli. Nuostoli nebent gali kelti tai, kad jie gauna usikelt antkainio uz komercine PI, o ant nemokamo antkainio neuzsidesi.

[]

 

# Tomsonas

Na jo toks darbas. Jie dirba su uždarais produktais, taigi nepradės juk jie konkurentų produktus girti o savo peikti.

[]

 

# kiras,

#GODhack, o kaip su didelių kompanijų pelnais?

Jei linuksą reikia rečiau aptarnauti (na nesukuria nieks virusų…) tai ir pelnai iš aptarnavimo bus mažesni. O gal kažko nesuprantu?

[]

 

# kiras,

#Tomsone, jiems nebūtina konkurentų girti, jie patys gali tapti atvirą kodą aptarnaujančia kompanija.

[]

 

# kiras,

Tarp kitko, jei aptarnaujant atvirą kodą visas 100% o ne 20% lieka Lietuvoje, argi tie papildomi 80% (ar bent jau arti to) neatitektu toms pačioms IT kompanijoms? Ta prasme, argi jie nesugalvotu schemos kaip tokius, atsilaisvinusius pinigus „įsisavinti“?

Dabar gi toooks pelnas į užsienį išplaukia.

[]

 

# Andrius, mackonkiemis.info

Lietuviai nemoka dirbti. Jie moka tik pinigus plauti ir dalį jų nusodinti į savo kišenes. Tarpininkų ir spekuliantų tauta. Todėl iš mūsų labiausiai uždirba užsienis.

[]

 

# Dante, dante.lt

Aš nežinau, kaip yra iš tikrųjų, bet BB, man trodo, yra sumauti windausistai. Kitaip nebūtų mano buvusiai direktorei įkišę vindausinio serverio, ant kurio patys ir delepoino projektą =].

[]

 

# kroitus, kroitus.com

Jie tiesiog yra „Microsoft partneriai” ir varo būtent savo partnerių politiką. Juk visiem žinoma, kaip Microsoft aiškina, jog atviro kodo produktus prižiūrėt yra žymiai brangiau, nei jų. Šiaip tai žinoma – perėjimas pilnai prie atviro kodo kai kuriems (~90%) valstybės tarnautojams įvarytų didžiulį šoką ir didžioji dalis lieptų rinktis „arba įprastos programos, arba išeinu iš darbo”. Bet reikia tai daryt pamažu – vis mažinant išlaidas uždaram softui.

[]

 

# kiras,

„valstybės tarnautojas“ ir „arba išeinu iš darbo“ visiškai tarpusavyje nesuderinami dalykai. Taip, jie tikriausiai iš nevilties staugtu, bet iš darbo nė už ką neitu. Ypač dabartinėm sąlygom.

[]

 

# kroitus, kroitus.com

Staugtų iš nevilties, laikytųsi darbo vietos įsikabinę nagais ir ragais, bet darbo nepadarytų. Aiškintų, kad „programa kalta – anksčiau viskas buvo gerai”. Kol galiausiai valdžiai išūžtų galvas, ir tektų grįžt prie senų dalykų…

[]

 

# kiras,

Vis dėlto keista, nejaugi IT kompanijos negali dirbti dviem frontais, ir M$ produkcija pardavinėti ir atviro kodo programas aptarnauti (smulkios įmonės tai daro, bet kalba ne apie jas). Juk tai papildomas pelnas, be jokio mokesčio užjūriui. Ir geras argumentas klientams išlaikyti, krizės metu „geriečiais“ pasirodyti.

[]

 

# kroitus, kroitus.com

Dažniausiai tos didesnės kompanijos turi pačios kažkokį produktą, skirtą Windows aplinkai. Ir jei pardavinėt dar ir kokį linuxą, tai automatiškai reikia savo softą pritaikyt ir kitom aplinkom. O norint tai padaryt reikia tam skirt žmonių (o jie ir taip turi ką veikt – savo „bug’us” gaudydami), laiko (jo nėra, nes reikia savo ir M$ produkciją diegt) Be to – esu ne kartą girdėjęs tokį argumentą: „kam daryt kažkokiam linuxui, jei ir iš dabartinio windows’inio galima pinigų išpešt”

[]

 

# Godhack

Kiras, Andrius trumpai ir aiskiai perteike ka norejau pasakyt.

Zinoma kokiam nors ms akpi kelia nuostoli iš čia ir galimas didelis sutaupymas kliento ir galbut net didesnis pelnas smulkiam verslui ka nor atviru kodu paprogramuojant vietoj vietoj laukimo kol ms nauja versija mestels. Bet tik tada kai Lietuviai prades galvot ir dirbt.

[]

 

# GODhack

Man taip patiko bu komentaras, kad verta ji ikist ir cia:

bu
2009-11-10 21:54:03
linuxais išmokau naudotis per kokį mėnesį, giliau – per du mėnesius. Jei būtų pasakyta – išmokite patys, arba priimsime kitus – būtų ir išvados. Tad nereikia čia lia lia

[]