Iš pirmo žvilgsnio straipsnis žurnale Fortune atrodo tik eilinis M$ vadovo p. Balmerio išsišokimas. Jis jau ne kartą pareiškė, kad linuksas atseit pažeidžia jų patentus ir privalo už tai susimokėti. Bet šį kartą kilo tikra įvairiausių pareiškimų audra.
Linusas Torvaldsas taip pat atsiliepė. Jis pakartojo ką ne kartą yra sakęs, kad jeigu iš tikro yra pažeidžiami M$ patentai, ji turėtu paskelbti tikslų pažeidimų sąrašą, kad laisvų programų bendruomenė turėtu galimybę arba apsiginti arba perrašyti probleminį kodą.
Neabejotinai, M$ nesuinteresuoti žaisti garbingai, nes greičiausiai pralaimėtu. Jungtinėse Valstijose patento gavimas dar negarantuoja, kad gavėjas užregistravo unikalų išradimą. Dėl JAV patentavimo sistemos trūkumų, galima užregistruoti nebūtų arba visiems žinomų dalykų. Todėl, kad patentas taptų pagrįstas, jis turi pereiti teismų patikrinimą. Būtent to siekia išvengti M$ teisininkai.
Kas nutiktu jeigu M$ paduotu ką nors į teismą?
Jos teisininkai, teisme privalėtu atskleisti kokie konkrečiai patentai yra pažeidžiami ir be jokios garantijos, kad bylą laimės. Ne, taip nenutiks, p. Balmeris turi kitą, paprastesnį tikslą – gąsdinti korporacijas, taip atbaidant nuo populiarėjančios laisvos PĮ naudojimo. Ir deja, kompanijos dėl visa ko dažnai nusprendžia nerizikuoti.
p.s. (2007-05-18) Dar viena mintis sumedžiota internete: M$ negali iš principo paduoti Linux vartotojų ir gamintojų į teismą dėl vienos paprastos priežasties – Linux yra tiesioginis jos konkurentas ir jeigu ji ims spausti teismais, susilauks antimonopolinių ieškinių. O tai kur kas rimčiau nei konkurencija iš linuksoidų pusės.