linuksoido klausimėlis

XXI a. įrankiai

2009-04-16, kiras

XX amžiuje įrankiai buvo paprasti ir nereiklūs. Jie galėjo metų metus gulėti sandėliuke ir jiems nieko nenutikdavo. Tik nuvalai rūdis ir jie vėl kaip nauji.

XXI amžiaus įrankiai kitokie. Jiems reikalinga priežiūra, jie reikalauja visokių priedų ir statuso atributų. Laikas nuo laiko juos reikia atnaujinti, kad liktų tokie pat patrauklūs kaip ir prieš metus.

Jie lepūs. Jie nuolat prašo valgyti!
Padėkit juos į sandėliuką ir jie mirs. Morališkai ir fiziškai.

8 komentarai

 

# Karvė

Na nenaudojami fiziškai nemirs. O morališkai – tai čia daugiausia paties naudotojo psichologijos pokyčiai… Kitą vertus, o kam reikalingi nenaudingi įrankiai sandėliuke?

[]

 

# kiras,

Kaip tai kam? Tikras vyras privalo turėti įrankių visiems gyvenimo atvejams. Argi aš neteisus?

O dėl „mirties“, panaršyk stalčius, esu tikras rasi kokį mobiliaką, kurio jau nebesugebėsi panaudoti pagal paskirtį.

[]

 

# Audrius

Mano nuomonė artimesnė karvės pasisakymui :) Įrankio moralinis pasenimas priklauso nuo žmogaus psichologijos. Vienam žmogui nokia 3310 atgyvena, o kiti naudojas ir tuo patenkinti…

[]

 

# kiras,

Pas vienus sensta greičiau, pas kitus lėčiau, bet tai nepaneigia fakto kad sensta.

[]

 

# Karvė

kirai, tikrai sensta – viskas sensta. Ir kastuvas per 100 metų sudūlės. Bet tai palyginkime kiek sudedamųjų dalių yra kastuve ir kiek mobiliajam telefone. Taip pat palyginkime kiek metų kastuvas jau egzistuoja ir buvo bandytas ir tobulintinas? O kiek metų telefonas ir jame naudojamos technologijos? Dar žinoma galime palyginti kaip intensyviai naudojame kastuvą ir kiek telefoną – neabejoju, kad duobkasiai kastuvus keičia kas kelis metus. Jei telefoną naudosi tik kas savaitę paskambinti tėvams, o kitu metu laikysi išjungtą – laikys jis metų metus…

[]

 

# kiras,

Apmąstyk kitą situaciją: pasikeičia duobės gylis (naujas standartas makdonaldso klientams), ar privalai nusipirkti naują kastuvą? O pasikeitus ryšio standartams telefoną pirksi naują. (Laimei operatoriai nėra tokie piktybiški)

[]

 

# Audrius

Tai kiek kartų Lietuvoj keitėsi tie ryšio standartai ir kiek kartų buvom priversti keistis mobilius?

[]

 

# kiras,

Labai trumpai [skaityk čia].

Naujausi standartai 3G ir WiMAX, operatoriams labai brangiai kainuoja. Išbandyk 3G su senesniu telefonu ar kokį WAP su dar senesniu. Laimei, senesnių standartų niekas atsisakyti neskuba.

Tos kaitos tikriausiai nepastebi nes kasmet perki po naują telefoną?

[]