visko po truputį

Poreikis vartoti

2009-09-01, kiras

Kompiuteriai ir jų programinė įranga vystosi per lėtai. Ši sritis tebėra pradinėje stadijoje, kokioje buvo pirmieji Ford automobiliai, kurie buvo gaminami masiškai, bet būtinai turėjo būti komplektuojami su įrankių dėže. Ar bent jau mechanikas turėjo būti šalia.

Bet vartotojų visuomenė reikalauja visai ko kito. Jau praėjo tas metas, kai kompiuteriai ir programos kėlė visuotinį susidomėjimą. Kai kompiuteriai buvo laikomi atsakymų į visas problemas. Dabar vartotojai daug aiškiau supranta, jog tai tėra įrankis, paprastas-sudėtingas įrankis, visai ne toks universalus, kaip manėme anksčiau.

Visuose aršiose diskusijose „windows prieš linux“ neišvengiamai iškyla klausimas „kodėl aš turiu žinoti kaip veikia kompiuteris jei man tereikia… [ko jums reikia įrašykit patys]“. Aiškus motyvas ─ norim būti paprasti vartotojai; nieko apie tą daiktą žinoti nenorim; duokit mums standartines programas ir kad nereikėtų klausinėti.

Mus vis dar žavi naujovės, nauji atradimai ir mokslo pasiekimai. Bet tik tol, kol jie nekelia problemų. Vos iškilus pirmam klausimui euforija dingsta, tampa aišku, kad mums tereikia paprasto buitinio prietaiso, daikto, kuriam sugedus jis išmetamas ir į jo vietą statomas naujas. Komentaruose žmonės nuolat primena apie šį poreikį. Deja spartus kompiuterinių technologijų progresas dar nepasiekė tokio lygio.

O mes tenorim būti vartotojais.

2 komentarai

 

# vyr, blogas.lt/fix

kompiuteriai ir jų programinė įranga (pastaroji kiek mažiau) vystosi per greitai. Didžiumą darbų, dirbamų su kompiuteriais visai laisvai galima atlikti kad ir su 386 ir tų laikų programine įranga. Tai tas pats kas turėti reaktyvinį lėktuvą, o poreikis keliauti tik iki artimiausios parduotuvės. Tiesiog gamintojai negalėjo sustoti, nes reikia pelnų, o iš paskos ir marketingas, kad daugiau ghz yra geriau (kas jau seniai seniai pralenkė vidutinio vartotojo vidutinius poreikius). O „bottle neckas“ taip ir nepanaikintas per 15 m. :) O tau ir pažanga! Galingiausias procas nuskraidintų iki mėnulio, o 20 m senumo technologijos hdd kaip buvo taip ir lieka stabdis. SSD kažko labai vangiai vystosi.

[]

 

# Urtė, kojnyciuke.deviantart.com

Dirbtinai (?) poreikį naujai ir galingai kompiuterinei technikai pakelia žaidimų pramonė, kuomet paprasti namų kompiuteriai (netgi visai tam nepritaikyti nešiojamieji) tampa žaidimų kompiuteriais su Wordu ir internetu pašonėj. Tad verslas eina (o kas, gal ryt užsimanysiu pirmąsyk pažaisti?), technologijos gyvos skaičiuose ir gamintojų/pardavėjų piniginėse. O kur dar mada? (Mano kompas turi būt geresnis už kaimyno).

[]