visko po truputį

Kodėl geriau nenaudoti linukso

2009-09-16, kiras

Windows naudotojai dažnai pateikia krūvas argumentų, kodėl linuksas yra blogai, kodėl jo neverta bandyti. Ką gi, šiame įraše imsiu ir pritarsiu jiems. Pateikiu sąrašą priežasčių atsisakyti linuksų ir likti prie savo numylėtosios langinės:

  • Visų pirma, Windows yra įprasta ir pažįstama OS. Linuksas jums nematytas ir bauginantis. Jį teks mokytis iš naujo. Na … beveik iš naujo … hmmm, tiksliau sakant ten tokie patys langai ir ženkliukai. Bet vis tiek reiks pratintis, o tai laaabai sunku.
  • Linukso įdiegimas pernelyg paprastas ir jo visai nereikia nuolat „perinstalint“. Windows vartotojai jau įprato, kad tą OS reikia nuolat „perinstalinti“. Ir tas procesas (įskaitant ir programų diegimą) užtrunka labai ilgai. Todėl jie stengiasi tuom užsiimti kuo rečiau. Linukso su visomis programomis diegimas toks paprastas, kad tokį diegimą norisi pakartoti vėl ir vėl. Daug kartų. Jei taip dažnai mėgausitės OS diegimu, artimieji labai susirūpins jūsų psichine sveikata. Kai prisižaisi iki soties su diegimu, pastebėsit, kad niekaip negalit sulaukti tos dienos, kada sistema „prisigaudys šiukšlių“ ir ims stabdyti. Pasąmonė jums ims tvirtinti, kad kažkas negerai, kad jau atėjo laikas… Toks nervingas laukimas, nugarą kutenantis nerimas sutrikdys jūsų miegą, pakirs pasitikėjimą savimi.
  • Taip gali nutikti, nes linukse nesiveisia virusai. Antivirusinių programų veikimas sukuria palaimingą saugumo jausmą. Nuolatiniai priminimai, kad laikas atnaujinti antivirusą, leidžia jums pajusti, kad rūpinatės savo kompiuterio sveikata net jei apie tai nieko nenutuokiate. Be to jūs visada žinote, kad reikalui esant tereikia išjungti antivirusą ir kompiuteris stebuklingai pagreitėja. Linukse to nebus. Jame nėra jokių atliekamų, stabdančių kompiuterį programų, kurias galėtumėt išjungti.
  • Linukse per daug laisvų programų. Milijonai Windows vartotojų spėlioja, kaip galima kurti programas už dyką ir jas laisvai, be jokių apribojimų platinti? Nejaugi programuotojams nė kiek negaila, kad jų idėjomis naudosi kiti vien už ačiū? Argi nebaisu, kad jų darbą gali „pavogti“? Jums nederėtu pratintis prie linukso, nes tokie spėliojimai prie gero nepriveda. Jis skatina liberalų mąstymą, o mes gerai žinome, kad liberalai rinkimuose visada pralaimi.
  • Laisvų programų ne šiaip daug, jas lengva susirasti. Viskas vienoje saugykloje! Ir viskas, ką reikia padaryti, tai sudėlioti paukščiukus ties jums patikusiom programom. Jokių paieškų internete, jokių xxx.exe. Tai taip neįprasta. Ir kokia neteisybė ! linukse veikia ne visos Windows programos, teks naudotis linuksinėmis. O dar tas saugumas! Nereikia spėlioti saugi programa ar ne. Imi ir naudojiesi. Juk taip negalima, OS privalo daug kartų paklausti „ar esat įsitikinę, kad įsitikinęs, kad norit įsidiegti šia nematytą programą?“. OS privalo demonstruoti rūpestį jumis. Antraip pamiršite, kad naudojate kompiuterį ─ didžiausią žmonijos išradimą.
  • Linukso bendruomenės savitarpio pagalba nuostabi. Ir tai gąsdina bet kurį Windows vartotoją. Tik pagalvokit, viskas ko jums iki šiol reikėjo ištikus bėdai, tai žinoti kur yra reset mygtukas, nieko daugiau. Jei nepadeda, tiesiog susitaikote su tuo ir gyvenate toliau. Linukse gi, kas nors jau bus susidūręs su panašiu klausimu ir bus parašęs atsakymą. Jūs negalėsite nurimti, kol to atsakymo nerasite. Beieškodami atsakymo, daugybę laiko sugaišit diskutuodami, kas geriau Windows ar Linux. Bet vistiek negalėsit nurimti, nes būsite tikri, kad atsakymas kažkur tikrai yra.
  • O vienas iš klausimų, kurį tikrai užduosit ─ kokį linuksą naudoti, kokią grafinę aplinką turiu pasirinkti?“. Čia tai su kuom anksčiau jums neteko susidurti ─ didelis pasirinkimas, tikras pradedančiojo košmaras. Norinčių padėti išsirinkti bus daug, labai daug. KDE, Gnome, Enlightenment, FluxBox, Ubuntu, SuSE, Mandriva, RedHat… Kiekvienas pateiks šūsnį nenuginčijamų argumentų, kodėl jo siūlomas distributyvas ar grafinė aplinka yra geriausi. Ir tai jus, nepratusius rinktis, dar labiau supainios, pasirinkti taps neįmanoma. Aš jums rimtai sakau, šis galvos skausmas ne jums, geriau linuksą pamirškit.
  • Per daug grožybių, per daug efektų. Jei esate „laimingas“ Vistos naudotojas, jūs kaip ugnies bijote visokių OS pagražinimų. Vien pagalvojus, kiek pinigų reiks išleisti, kad kompiuteris imtu dirbti taip pat lengvai, kaip iki Vistos, nuotaikos kaip nebūta. Vistos vartotojui, bet kokie pagrąžinimai asocijuojasi su super galingu kompiuteriu ir sulėtėjusiu darbu. Todėl, kai jums sakys, kad linukse tokie ir dar gražesni efektai veikia su įprastu kompiuteriu, jūs visiškai nepatikėsite. Geriau nebandykit linukso, nes kai tik suprasite, jog tai tikra tiesa, nusigraušite nagus ir imsite rautis plaukus. Ypač jei buvote „laimingas“ Vistos naudotojas.
  • Jokių bandomųjų versijų, legalu ir be apribojimų. Kaip išsibandyti brangią programą ir kada baigiasi galiojimo laikas, ar labai nusikalsit, jei vieną dieną pavėluosit ištrinti programą, o jeigu ištrinsiu ir naujai įrašysiu ar kas nors pastebės? Kaip programą aktyvuoti, kada susimokėti? Jei neaktyvuosiu ar mano įvesti duomenys išliks? Su linuksu tokių klausimų nekils. Linuksui ne tik nereikia bandomojo laikotarpio, bet ir darbą su juo ir kitomis programomis galima pradėti iš karto. Ar suprantat kaip tai baisu? Tai mūsų įprasto darbo proceso dalis ir jeigu to nebeliks, bus mažiau darbo, kažką teks atleisti. O gal tai būsit jūs? Dar vienas bedarbis tokiu sunku metu. O jei linuksą ims naudoti visi?
  • Ir iš viso, nereikia leisti pinigų. Viskas už dyką ─ tai nenormalu, mūsų visuomenei nepriimtina. Dabar krizė ir mes privalom rūpintis amerikonų gerove, privalom pirkti brangias programas, kad pinigai cirkuliuotu ir keltu ekonomiką. Jei bus jiems gerai tai ir mums gal būt nubyrės. Bet jeigu naudosit linuksą, jums teks galvoti kur išleisti atliekamus pinigus. Priimti sprendimą, kur leisti pinigus yra didelė atsakomybė, tokią sau gali leisti tik IBM. Neapsunkinkit savęs, nenaudokit linukso.

Bendrai paėmus linuksas nuobodi sistema. Viskas veikia, nėra virusų, niekas nestringa ir nieko nereikia diegti iš naujo. O jei jau išsirinkot sau tinkamas programas, tai net kompiuterinės naujienos žiniasklaidoje apie linuksą nebedomina. Absoliuti nuobodybė. Su Windows daug linksmiau, nuolat kas nors nutinka ir nuobodžiauti su ja nėra kada. Be to ji skatina bendravimą, prisiminkit kiek kartų per dieną jums reikia ko nors pasiklausti, kad išspręsti kilusias problemas. Jeigu jūsų optimistas ir kovotojas iš prigimties, nenaudokit linukso, nes mirsit iš nuobodulio.

36 komentarai

 

# Dainius, blog.premaman.lt

na aš laisvai galiu pasakyti vieną priežastį – su linux neveikia mano senuko laptopo , kurį naudoju, kaip „nešiojamą monitorių” wireless. Tačiau, teisybės dėlei, reikėtų pasakyti, kad netgi windows šias tavrkykles įsikelia UTP pagalba.

[]

 

# Sigis, cybersig.blogspot.com

Šiaip negalima sakyti, kad Linux yra visiškai nemokamas. Distribucijų versijos kartais būna laikinai nemokamos. Pvz. Ubuntu versija (ne LTS) nemokamai palaikoma 18 mėn. Tačiau, mano nuomone, tai ne problema, o privalumas, nes galima distribucijų versijas paprastai ir nemokamai atsinaujinti internetu, todėl galima naudotis visomis naujovėmis vos pasirodžius naujai versijai.

[]

 

# Evaldas

čia jau klinikinis dalykas tas windows vs linux. užuojauta, žinoma. kad vienastoks nepromotintų, tai tokio šūdo nebūčiau pradėjęs skaityti. laimei, sustojau ties pirmuoju sakiniu. bet visvien jaučiuosi apkvailintas.

[]

 

# kroitus, kroitus.fire.lt

Smagus įrašas – patiko :) Tik vat dėl perinstaliavimo noriu pasiguost. Aš kažkaip savo kreivom rankom vis sugebu ką nors prikonfigint (ypač su kokiu WINE), kad paskui neveikia taip, kaip noriu, o kaip atstatyt – neįsivaizduoju. Tada imu ir per kokį pusvalandį perinstaliuoju, o paskui dar porą valandų gražinu :) Kiekvieną kartą vis kažkas kitokio gaunasi :)

[]

 

# Woohoo

Mde, paskaicius antraste galvojau bus kas nors idomaus… Pasirodo tas pats kaip ir visur kitur :D Neapgaudinekit zmoniu! Ir beje, tekstas visiskai kvailas… Cia sarkazmas turejo butu? Vaikiska, banalu ir beprasmiska.

[]

 

# Rytis

kas čia kvailo?
Šimtaprocentinė tiesa ir tiek, tik įvyniota į kitokią formą.

[]

 

# GODhack vs not true ;), linuksoidas.lt

#Dainius, jei veikia ant Linux tai veiks ir ant Linux per en.wikipedia.org/wiki/NDISwrapper tik, kad kiek painesne instaliacija.

#kroitus, tai yra toks dalykas kaip folderiai su tasku priekyje kaip pvz. ~/.wine juose saugomi nustatymai ir netgi instaliuotos programos. Jei paimi ir paprasciausiai padarai to folderio kopija atsargine tai turi panasiai kaip windows system restore tik tiek, kad tai apima viena programa. Taip jei kas gali atsargine kopija grazinti ir griz visi seni nustatymai. ;)

#Woohoo, o kurioj vietoj kas nors negerai? Man atrodo viskas teisinga? Galim pasigincyt. :) Kad beprasmiska tai gal. Kas protingi suprato jumora ir pasijuoke, kas rimti dedes, kam windows yra mires daiktas apie kuri gerai ar nieko tai svaidosi visokiais rimtais izeidinejimais komentaruose. Galu gale rezultatas sutinku 0, bet bent linksma.

[]

 

# GODhack, linuksoidas.lt

upsi pirmas sak.: jei veikia (WLAN) ant windows…

[]

 

# Dainius, blog.premaman.lt

#GODhack, vat kaip norisi ir patogu man kartis „next->next” tipo istaliacija. mano tikslas dirbti, o ne galvoti, kaip ten susikonfigūruoti viską, tinginys aš :)

[]

 

# kiras,

#Dainiau, nemaža dalis programų linukse pradeda veikti vos įdiegus. Jokių „next->next“. O įdiegimas, tai paprastas paukščiuko padėjimas.

Tos programos kurioms reikia nustatymų, pastangų reikalauja tik pirmą kartą. Vėliau, jei nepamiršit išsisaugoti nustatymų failų, nebus jokio papildomo vargo. Dažnai tuos pačius nustatymus galima kopijuoti į kitą kompiuterį ir viskas ims veikti iš kart.

[]

 

# Unixistas

Tiesa sakant, kazkaip dazniau tenka perinstalinet Linuxa, o ne Windoze, jei atvirai…

[]

 

# kiras,

#Unixistas

Vadinasi tu dar neatsižaidei. Kai nusibos, pamirši šį užsiėmimą.

[]

 

# Arnas

Bet koks straipsnis Windows vs Linux sukels „fleimą”, net ir su ironija ar sarkazmu parašytas, kiekvienas plėš nuo savęs „maikę”, muš sau į krutinę, ir įrodinės koks straipsnis super ar nesuper, kokia gera ar šūdina jo OS. Taip jau yra. O straipsnis super beje ;)

[]

 

# FreeMan, google.com

straipsnis ilgas ir nerimtas, net neskaiciau, bet pagal komentarus matau patiko hebrai, bet vat Arno komentara uzskaitau :))

[]

 

# Nerijus

Ponas autoriaus, noreciau prikibti prie punkto „Laisvų programų ne šiaip daug, jas lengva susirasti.”. Gal galetum man padeti (juk tai labai lengva) ir duoti nuoroda ar kazka panasaus i programa, kuri man geba atidaryti autocad failus, bei corel draw failus. Darbe linux, norejau paziureti kelis failiukus ir isejo „pishh”. Uzsibookmarkinu sita page’a ir laikas nuo laiko ateisiu. O gal visgi yra koks autocad’o failu atidariklis…

[]

 

# :)

Nerijau, nebuvo nė žodžio pasakyta apie programas suderinamas su windows ir panašiai, beje kas ieško tas randa, matyt rankos auga ne iš ten kur turėtų ;)

[]

 

# Godhack

Nerijus pastebejimas toks visai geras ir teisingas apfleiminimo nevertas o atskiro straipsnio. Pasistengsiu kaip nors trumpai isdestyt esme per mp3 pvz kas tinka ir daugybei kitu failu. Mp3 sugalvojo toks dede kuris norejo but turtingas. Tai jis nusprende kad mp3 yra jo nuosavybe ir visi kas atidarineja mp3 turi moket jam %. Tai kokiam ms problemu nekelia win kaina didina ir viskas. Bet jei tu kuri nemokama programa tai jau vos ne is piratavimo serijos tavo veiksmai nebent pavyksta su patento savininku susitart. Cia atviru standartu klausimas google pilna info gali ir dar klaust. Taip gime geresnis ogg kuris turi pakeist mp3 bet kodel nepakeicia tai iprotis ir tas kad kai kam tokie keitimai gresia lengvu $ praradimu. Ps Linux mp3 groja ir per tokius dalykus gali turet problemu kad tariamai vagia idejas.

[]

 

# starka

Nerijau, cia radau ant greicio tokiu programu VariCAD/Archimedes/ARCAD/QCad/Bricscad/CYCAS/GraphiteOne-CAD/SagCAD/VARKON, ne visos yra nemokamos, Varicad turi free vieweri. Zinau kad *.cdr failus galima atidaryti Inkscape,nebandziau kaip veikia, kitu alternatyvu tingiu ieskoti :)
kartais sis padeda http://www.in.redhat.com/AppComparisonList.php3 , zinojau daugiau adresu, bet kadangi jau nebereik ju, tai istryniau is galvos ir failu

straipsnis geras, smagiai pasijuokiau. ir p.s. jei zmogus tingi/nenori/nesugeba dometis naujovemis, tai jis spaudo next next ir uz tai turi susimoketi :)(nors Lt cia dauguma piratu, net ir firmose)

[]

 

# kiras,

#Nerijau, truputį pagūglines radau CDR atidarytuvą: UniConvertor. Jis specialiai skirtas įvairioms grafinėms programoms. O kadangi tai atviras kodas su LGPL licenzija, tai bet kurios linuksinės programos kūrėjai gali jį naudoti, tereikia noro.

Tarp kitko, pagal atsiliepimus jis veikia puikiai, net iš komandinės eilutės. Pats nebandžiau, nebuvo poreikio.

Dėl AutoCAD failų #starka jau parašė. Dar vertėtu pasiskaityti apie OpenDWG.

[]

 

# Sigis (aka Devastatorius)

Juokingas ir kartu teisingas straipsnis :D

[]

 

# GODhack

Oj nepainiokim su tuo cdr per daug… tai elementariai openofisas trecias man atrodo atidaro.

[]

 

# windowzoidas

Puikus linuxoidis straipsnis.
Perinstaliavimas. 1 kartą suinstaliuoji Winus su visom programoms, pasidarai kopiją. Winų atstatymas trunka ne „labai ilgai”, o 10-15 minučių.Sakyčiau, windowzoida yra tokie pat gudrūs kaip ir linuxoidai :). Vienintelis minusas – progamos sensta.
Linuxe per daug laisvų programų? Akurat, kaip ir Windowsuose. Tik vargšai windowsoidai neprivalo rinktis iš 3 iškart suinstaliuotų grotuvų… Na taip, žinau, pasirinkimas – gerai. Bet ne naujokui. Beje, tikrai ne visos programos ar atnaujinimai vienoje vietoje.
Kad nėra Windowsų bendruomenės palaikymo – čia man tai naujiena. Tikrai kažkas pasako – next next next finish. Kaip i linuxoidams pasakoja make make install, abar įlįsk į konfigūracinį failą, pataisyk tą ir aną.. Problema abiejų sistemų atveju – verslui su bendruomene subinę nusišluostyti – kol forumus skaitinėsi, verslas stovės.
Aplinkos? Čia tos, kurios kirviu išdrožtos?
Pinigai, bandomosios versijos… Jei atmintis neapgauna, tai Winuose melejonai ir AK, ir nemokamų programų. Ir todėl neverta winų instaliuotis?
Tarp kitko, pagal RedHAt atliktą tyrimą Lietuvos AK bendruomenės indeksas Lietuvoje yra 22. Kai vyriausybės ir verslo – atitinkamai 45 ir 40. Esam garbingoje 47 vietoje ir 75. Su kuom ir sveikinu. Vis ne 75-ti. Dabar belieka sulaukti, kol akl.lt nurodys teisingą openoficeorg versiją aprašyme…

[]

 

# GODhack

>Perinstaliavimas. 1 kartą suinstaliuoji Winus su visom programoms, pasidarai kopiją.
O saunu tik problemos:
1) tavo kopija yra nelegali ir ja eini uzkast kur nors po krumais nakti.
2) po to kai ja issikasi paaiskeja, kad programos tavo toje kopijoje beviltiskai pasene ir meti savo „lobi” i siukslyna.

>Linuxe per daug laisvų programų? Akurat, kaip ir Windowsuose…
Nesamone. Windowsuose maziau zymiai dalis Linux programu windows versiju neturi. O kodel naujokui pasirinkimas blogai tai tam kad ismoktu vindows per prievarta ir butu istikimas uzverbuotas windos fanas matyt. ;) Joke. Nu siap tikrai keistai parasei.

>Kad nėra Windowsų bendruomenės palaikymo
Kaip ir realiai nera. Mano PC uzverte wirusai ir kuri antivirusine geriausia tradicinis windows forumu topikas nieko kito negausi. Dar paskui pereinama i „aukstesne” lyga: e kur gaut warez.

>Aplinkos? Čia tos, kurios kirviu išdrožtos?
Nu jo win vista aplinka tiksliai kaip kirviu drozta apgailetina. Ar kaip apspjaudyta greiciau. Vienas pazystamas pirma minute maciau win95 stiliu uzsidejo isigandes.

>Jei atmintis neapgauna, tai Winuose melejonai ir AK, ir nemokamų programų. Ir todėl neverta winų instaliuotis?
Ir ka tu su tais vinais veiksi i kuriuos paskui isirasysi visas Linux programamas (kai kurios neveik tik pouliariausias be platesnio pasirinkimo) tik, kad dar + antivirusine ir dar pacius win reiks pirkt ir dar laika sugaisi viska istaliudamas su tais nextnext..I agree my masta..next. Paprasciau tiesiog Linux.

[]

 

# Nerijus

Na ka, rezultatai:
Autocad’o failu taip ir neatidariau. Corelio – atidariau su inkspace.
Su autokedu daugiausiai vilties galbut dave archimedes. Gal jei sudesiu normalu jdk, dar ten ko truksta, tai gal ir pamatysim daugiau nei spashscreen’a. Tiesa is tu siulytu tikrai ne visos buvo laisvos :)

[]

 

# GODhack

inkscape…Siap per wine or crossover ofisa galetum piest savo autocada ir ramu butu. Siap cia autocad kurejam reik krust prota ne mum cia atejus, be anie kaip jau buvo mineta paduos i teisma uz kopijavima superines autokadu failu strukturos kitose programose ir padarys tvarka ir apgins savo bizni.

[]

 

# Nerijus

Na tai pakentesiu ir be to kad ant linux negaliu autocad failu atsidaryti :) Ir namie ant windausu paziuresiu :) Tik norejau pasakyti tai jog daug kas is „jaunu entuziastingu” rekauja koks linux gerai ir kaip ten viskas krutai ir visko yra tik rinkis ir tt. Va stai ir paprasciausias dalykas del ko populeresni OS geriau. Beto sitas toks tvirtinimas dingsta su amziumi :) Taipogi nesakau kad linux blogai, tiesiog siauras panaudojimo ratas

[]

 

# :)

Nerijau,
ką reiškia „siauras panaudojimo ratas”? Nevisai surantamas pasakymas

[]

 

# GODhack

Tai jis jau dave ir net parase suprast:

Linux yra niekam netinkama, nes visi zmones su autocad kainuojanciu 10 000 $ paiso savo suns buda, o su nemokamomis programomis to padaryti amzius (ar dar kazkas) neleidzia.
+cit.:
Va stai ir paprasciausias dalykas del ko populeresni OS geriau. Beto sitas toks tvirtinimas dingsta su amziumi :)

[]

 

# GODhack

Ir SVARBIAUSIAS yra dar vienas dalykas pavaizduotas paveikslelyje kuri radau google ivedes Linux autocad 2009:
http://www.drawingfocus.co.uk/img/autocad9full.jpg

[]

 

# starka

galima ir per wine pasileisti. ka tik pabandziau ir atsidariau ir redagavau dwg faila. naudojau autocado klona A9CAD programa, kuri yra nemokama. pabandyk.

[]

 

# starka

vaizdas:
http://s307.photobucket.com/albums/nn290/starka43/?action=view&current=2.png

[]

 

# Gedzis Blog’as &raq&hellip, gedzis.net/irasai/baltix-gnulinux

[…] P,S. Šiandien perskaičiau įdomų straipsnį apie Linux ir Windows Dalinkis su draugais: […]

[]

 

# Nerijus

To starka: ten tinyXP ir koks seamless rdp :)

[]

 

# Mintas

Ilgai naudojau windowsus ir nusprendziau isidiegti linux i savo noutbuka. Patiko opercine sistema, bet darbas su ja reikalauja keisti mastyma pirmiausiai. Mastymo pakolkas nepakeiciau, tad ir randu ivairiu problemu. Mano noutbukas su nvdia vaizdo plokste su idiegtais defaultiniais draivereis neleidzia pajungti isorinio monitoriaus su tokiu pat rezoliuciju palaikymu, kaip kad ant windowsiniu draiveriu. Ziurint filmus irgi matosi vaizdo perteikimo problemu, kas irgi susija su draiveriais.

Sistema seip tai sukiojasi pakankamai greitai, bet tikrai ne greiciau nei winXP.

Del virusu ir antivirusu, tai nebutinas antivirusas norint apsisaugoti nuo virusu ir visu kitu kenkeju. Ubuntu ant mano noutbuko tikrai nesisuka greiciau nei winXP.

Del dazno windowsu perinstaliavimo, tai cia irgi idomi mintis issakyta. Windowsu perinstaliavimas tikrai lengvesne uzduotis nei linuxu instaliavimas, Del visu konfiguraciju isaugojimo, tai lygiai ta pati galima ir ant winu padaryti, o del perinstaliavimo poreikio, tai irgi, jei per diena perinstaliuoji koki pussimti programu, tai jo, windowsus reikes perinstaliuot, bet jei su kompu pagrinde tik darai iprastas uzduotis, tai windowsai veiks ir veiks. Nepamenu kada savo kompe buvau perinstaliaves windowsus, gal pries kokius 5 metus, o gal ir ilgiau sukas neliesti. Zaidziant su linuksais manau irgi galima sugadinti sistema, issaukiant poreiki linuksu perinstaliavimui. Tik vat windowsus perinstaliuot gali bet kas, o vat linuxu idiegimas, nors cia aiskinama kad labai paprastas, is tikruju nera toksai ir tikrai turesi paieskot zmogeli gerokai ilgeliau, kuris pagelbes ne tik su instaliavimu, bet ir konfiguravimu.

Del programu tai nesigincysiu ir ta ir ta sistema turi begale nemokamu programu, o vat del draiveriu tai pas linuxus problemos. Visi aparaturos gamintojai palaiko windowsus, o kaip su aparaturos draiveriais linuksams? Kad ir mano usb Avermedia TV tiuneris, gamintojas kitam modeliukui turi parase linuksinius draiverius, o butent maniskiam, ne. Be to, parsisiunti programa ar draiverius, ir kompiliuokis savo distribucijai. Kompiliacija cia turbut vienas is superiniu pribambasu linuksiniu programos diegimo palengvinimui.

Susiinstaliavau kaip sakiau Ubuntu, dziaugiuosi kad butent sia distribucija pasirinkau, nes kai nori parsitempti kokia programa, jos jau dazniausia buna sukompiliotos mano distribucijai.

Taigi, tikrai negaliu pasakyti kad linuksai yra geriau uz widowsus, Bet pagyvensiu, gal po kiek laiko ismoksiu kompiliuoti programas, gal dar po kiek, knaisiotis konsoliniu rezimu po konfiguracinius failus, gal po kiek laiko irgi sakysiu, kad linux yra patogus, bet bent jau siuo gyvenimo tarpsniu to pasakyti tikrai negaliu.

[]

 

# linius

nerijui>>> o tai nori paskyti, kad autocad opensource???? komercine gali kad ir briksys kompanijos bricscad naudoti, pilnai suderinamas su linux, beje ir kaina (1100 +pvm) nesikandžioja palyginus su autocad……dar onlline gali naudoti: http://butterfly.autodesk.com/

[]

 

# praeivis, -

Nerijui -> http://www.bricscad.com/lt_LT/index.jsp

[]