naujienos trumpaivisko po truputį

Kas kuria Linux branduolį?

2009-08-30, GODhack

Linux paramos fondas atliko tyrimą norėdamas atsakyti į šį daug kam įdomų klausimą. Tradicinis atsakymas neturintys ką veikti studentai, bet taip žinoma nėra. Bene įdomiausias atradimas, kad nuo 70% iki 95% ties šiuo projektu dirbančių žmonių gauna atlyginimą. Viso dirba apie 1000 žmonių iš apie 200 korporacijų, vidutiniškai per dieną parašoma 10000 kodo eilučių ir pašalinama 5000 tokiu būdu užtikrinant kokybę. Nauja ir versija pasirodo vidutiniškai kas 2,7 mėnesio. Nuo 2007 branduolio kūrimas spartėjo po 10% į metus. Didysis penketukas dalyvaujantis šiame darbe yra: RedHat, Google, Novell, Intel ir IBM.

Daug kas mano, kad Linusas pats įdeda daugiausiai darbo bet yra ne visai taip, bent jau pagal parašyto kodo eilutes pernai pirmavo D. S. Miller kuris parašė 2239 eilutes. Žinoma Linusas skiria daugybę laiko priimdamas ar atmesdamas kitų siūlomus pakeitimus tai ir yra jo pagrindinis darbas.

Visas tyrimas (anglų k., pdf)

3 komentarai

 

# karolis484, ubuntult.blogas.lt

Įdomus gan straipsnis :)

[]

 

# Godhack

Ty kai turesiu laiko pameginsiu dar ka nors parasyt.

[]

 

# kiras,

Tradiciškai korporacijos bendradarbiauja ne itin noriai. Kad susitarti tarpusavyje joms prireikia pulko advokatų ir šūsnies visokių dokumentų. O 200 bendradarbiaujančių korporacijų, tai kažkas iš fantastikos srities.

Tame yra didelė atviro kodo jėga.

[]