Linuksoido klausimėlis
Kažkaip ėmiau ir pagalvojau.
Štai Pragaras ir Rojus, juk visiškos priešingybės, tiesa?
Pragare – pragariškas karštis, visur liepsnos. Tiršti juodi dūmai, sieros tvaikas. Ugnis ir juodutėlė smala. Tamsa. Širdį draskančios nusidėjėlių aimanos.
Aha? Tada rojuje, krikštolinio tyrumo oras. Akinanti šviesa. Neapsakomo baltumo sniegas. Pasakiškai spindintys lediniai kalnai. Olos ir urvai su nuostabia akustika, tokia, kad net apšalusių nuo „rojaus pažadų“ sielų aimanos skamba kaip angelų dainos…
O mes čia, kažkur per vidurį, žemėje. Viskas palyginus vidutiniška, pilka ir taip įprasta… Čia geriausia.
Naujienos trumpai
2011-05-20, kiras
Kad apsaugoti savo kompiuterių tinklą nuo tikrų blogiukų nepakanka turėti linuksinius kompiuterius, juos dar reikia tinkamai sukonfigūruoti. JAV „Nacionalinė saugumo agentūra“ (NSA) apie kompiuterių saugumą tikriausiai žino viską ir mūsų laimei, tomis žiniomis nė kiek nebijo pasidalinti.
Jie savo tinklalapyje patalpino išsamias instrukcijas (PDF) kaip suderinti RedHat Enterprise Linux 5 absoliučiam saugumui. Taip pat, čia rasite labai sutrumpintą versiją-atmintinę. Kažką panašaus galima rasti Debian-ui (PDF, spauskite šią nuorodą).
Pasirūpinkit savo kompiuteriu maksimaliai. Paranojos niekuomet nebus per daug ;)
2010-09-16, GODhack
Plačiau:
http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html
Daugiau jokių hakų.
2010-04-17, kiras
Tiesiog spausk čia
2009-12-05, GODhack
Prieš pora dienų pasirodė nauja Linux branduolio versija. Trumpai aprašysiu pagrindines naujoves. Plačiau galite pasiskaityti kernelnewbies.org puslapyje.
- Pagreitintas didelių duomenų kiekių įrašymas.
- BTRFS patobulinta.
- Atminties deduplikacija. Vienodais duomenimis apkrauti RAM atlaisvinami.
- Seniau sukurti GEM ir KMS padėjo pamatus tolimesniam 3D grafikos tobulinimui. Patobulinti Intel ir Radeon draiveriai
- make localmodconfig aptiks užkrautus modulius ir juos sukels į .config failą, o tai turėtų palengvinti branduolio kompilavimą.
- Patobulinta virtualizacija.
2009-11-17, GODhack
Fedora 12; vienos iš populiariausių Linux distribucijų naujausia versija šiandien išleista.
Linuksoidų patarimai
Kad apsaugoti savo kompiuterių tinklą nuo tikrų blogiukų nepakanka turėti linuksinius kompiuterius, juos dar reikia tinkamai sukonfigūruoti. JAV „Nacionalinė saugumo agentūra“ (NSA) apie kompiuterių saugumą tikriausiai žino viską ir mūsų laimei, tomis žiniomis nė kiek nebijo pasidalinti. Jie savo tinklalapyje patalpino išsamias instrukcijas (PDF) kaip suderinti RedHat Enterprise Linux 5 absoliučiam saugumui. Taip pat, čia […]
Nors įvairių programų konfigūraciniai failai sudėti nuspėjamose vietose, prireikus jų kartą per šimtą metų tenka pakrapštyti pakaušį ir prisiminti kur ieškoti. Programų ir jų konfigų pavadinimai nebūtinai sutampa, kad surasti failą tenka pažiūrėti į kelias vietas. Surasti ne problema, bet laikas gaištasi, užgaunama tikro linuksoido savimeilė. Kad nuslopinti sukilusius nemalonius jausmus, padarykim kad komandinėje eilutėje […]
Susidūriau vakar su problemėle. Kopijuojant gigabaitinį failą į USB atmintuką kompiuteris ima smarkiai stabdyti, net pelės žymeklis laikas nuo laiko prišąla prie ekrano. Pasižiūrėjau su top-u, procesorius beveik neapkrautas, jis neturėtu stabdyti. RAM užpildytas pilnai, čia aišku kešuojamas kopijuojamas failas, bet į swap-ą nieko nekrauna, todėl stabdyti taip pat neturėtu. Priežastis paaiškėja pažiūrėjus į šią […]
Ilgą laiką buvau Openbox naudotojas, o prieš tai naudojau Fluxbox. Bet abi jos turėjo vieną ir tą patį trūkumą: jos netvarkė langų už mane. Unix filosofija visuomet teigė, kad programa turi atlikti vieną darbą ir jį atlikti gerai. Jei langų tvarkyklė neveikia pagal savo pavadinimą ir palieka visus minimize/maximize džiaugsmus man kaip naudotojui tai ji neatitinka Unix filosofijos. Kadangi net langų tvarkyklė neatitinka Unix filosofijos tai tada nėra fun naudotis kompiuteriu. Taip galiausiai tas langinių tampymas pagal windos ypročius mane užkniso ir taip atėjo laikas naujovėms. Atėjo Awesome laikas.
Kaip instaliuoti programas į Linux
Ankstesni įrašai
Manau jau visi girdėjot apie GPS navigacijos biznio „pabaigą“. Google, visų mylimas monstriukas, nemokamai pateikė savus žemėlapius, žinia apie tai akimirksniu apkarpė Garmin ir TomTom akcijas. Nors Google ir stengiasi laikytis principo „nepakenkti“, bet kuo toliau, tuo sunkiau jiems tai sekasi. Žinau iš kur kojos dygsta ─ Google yra didelė atvira akcinė bendrovė ir ji […]
Kroitus uždavė vieną iš tų amžinųjų klausimų į kurį neįmanoma atsakyti teigiamai ─ ar tikrai linukse negali plisti virusai*? Kaip įtikinti Windows vartotojus, kad negali? Užduotis neįveikiama, nes tuojau būna pateiktas kontrargumentas, toks kaip „nėra virusų nes linuksas nepaplitęs“, kuriam paneigti reikia sulaukti visuotinio linukso paplitimo. * „Virusais“ čia pravardžiuoju visokiausias nepageidaujamas programas, trojanus, kirminus […]
Perskaitę pavadinimą tikriausiai pamanėt, kad įrašas bus apie skaitmeninius piratus? Neatspėjot, rašysiu apie Karibų piratus. Nežiūrint į tai, kad jie buvo galvažudžiai, valdymas pas piratus buvo labai demokratiškas. Pavyzdžiui, kapitonas buvo renkamas balsavimo būdu, o grobis dalinamas po lygiai kiekvienam. Tai pat pas juos nebuvo rasinės diskriminacijos, visi lygūs, visi plėšikai. Jums įdomu iš kur […]
M$ Vista buvo išleista tam, kad specialiai suerzintu vartotojus. Tai M$ rinkodaros gudrybė verčianti fanatiškus windows gerbėjus susimokėti dvigubai už prastesnę OS nei buvo XP. Aferos schema tokia: iš pradžių į rinką paleidžiam akivaizdžiai neišbaigtą OS ir paskelbiam, kad tai didžiausias žmonijos pasiekimas; laukiam, kol fanai ims keiktis ir puls į neviltį. Monopolistas palaukti gali, […]
Yra pavojus, kad tas marazmas su patentais ir autorių teisėmis gali persikelti į idėjų erdvę. Retsykiais išlenda „pirmieji daigai“. InfoWorld.com paskelbė, o technologijos.lt paslaugiai anonsavo straipsnį, kurio pavadinime yra du nesuderinami žodžiai: „idėjos“ ir „pavogė“. Paprasti žmonės, tolimi nuo patentų karo neskiria, kur baigiasi patentų teisė ir prasideda nepatentuojamos idėjos. Ir jeigu žiniasklaida nuolat rašys, […]
Archyvai: 2024 m. rugpjūčio mėn. (1)
2017 m. rugsėjo mėn. (1)
2011 m. gegužės mėn. (3)
2010 m. rugsėjo mėn. (1)
2010 m. balandžio mėn. (1)
2010 m. kovo mėn. (1)
2010 m. vasario mėn. (1)
2010 m. sausio mėn. (4)
2009 m. gruodžio mėn. (5)
2009 m. lapkričio mėn. (5)
2009 m. spalio mėn. (7)
2009 m. rugsėjo mėn. (8)
2009 m. rugpjūčio mėn. (7)
2009 m. liepos mėn. (6)
2009 m. birželio mėn. (4)
2009 m. gegužės mėn. (1)
2009 m. balandžio mėn. (7)
2008 m. rugpjūčio mėn. (5)
2008 m. liepos mėn. (9)
2008 m. birželio mėn. (4)
2008 m. gegužės mėn. (3)
2008 m. balandžio mėn. (2)
2008 m. kovo mėn. (1)
2008 m. vasario mėn. (1)
2008 m. sausio mėn. (2)
2007 m. gruodžio mėn. (3)
2007 m. spalio mėn. (2)
2007 m. rugsėjo mėn. (2)
2007 m. birželio mėn. (1)
2007 m. gegužės mėn. (38)
2007 m. balandžio mėn. (45)
2007 m. kovo mėn. (32)
9 komentarai
# Vytax, vytax.blogspot.com
Kažkaip baisiai sudėtingai tas Gnome Shell atrodo. Na galbūt tik todėl, kad jau labai senai akyse Gnome esu matęs.
[]# sagiras, sagiras.lt
WOh! Apsalau.. Dbr laukiamiausias dalykas po google wave :) Gnome shell ftw!
[]# Dumas
grazu, mirga marga, bet kam to reikia nesupratau (gal kas paaiskinsit). Kiek supratau pagal parodyma tai galima kiek nori ‘workspace’ isideti. Bet kam ju reik? Ubuntu dabar ju turi 2. Man pilnai uztenka. Is suse laiku atsimenu, kad buvo 4. Maksimum kiek naudodavau 2.
[]KDE4 ispradziu irgi labai dziaugesi plasmos darbalaukiais kiek reikia tiek ir isidedi, bet paaiskejo, kad kasdieniniam darbui ju niex nenaudoja.
Kaip ir pats kde4 is pradziu buvo kaip madu show Milane, grazu, bet i gatve tokiais rubais niex neeina. Dabar ziurint ir gnome 3 kolkas tik developeriam galimybes rodo, bet neturi sprendimu realaliam rysiui su vartotoju.
Cia kiekvienai programai po workspace? 9 workspasai. No nepagaunu logikos. Gal kas paaiskins naudojimo privalumus kasdieniam darbui?
# Marius
Tik ne tai!!! Tikiuosi bus galima išjungti. Nusisvaigo kaip ir kde4. Kur čia patogumas ? Kam keist nusistovėjusį darbalaukio modelį? Kur čia privalumas? Aš asmeniškai išviso tik 1 „workspace” naudoju.
[]# GODhack
Zinoma bus galima isjungti.
[]# Vilhelmas
Nu man tai patiko. Pagaliau atsisakys tu visu nesamoniu kurias pacopino is windowsu. Tas integroutas gnome-do isvis nerealiai atrodo.
[]# mopsiasnukis
O man tai patiko shitas! Realybej jis daug fainesnis nei foto ar video. Pradzioj irgi pamates paveiksliukus galvojau, kas per sh, bet pabandzius, tai visai patogu, nes workspacu kiek nori gali turet, kad ir viena ar 10, visi foldgeriai labai gerai matosi ir lengvai pasiekiami. Ergonmishkas daiktas, gal tik del langu minimaizinimo reikia priprast, bet nuomone, tai gera apie gnome-shell.
[]# Kitas Marius
Čia tipo vis dar balandžio 1-oji kažkam nesibaigė? Žiauru!
[]# Infoguru, infoguru.lt
Sutinku su mopsiasnukiu. Man iš pradžių irgi pasirodė kad tai gražus žaisliukas, bet padirbėjus – labai patogu. Laukiu nesulaukiu rudens kada bus išleista jau normali versija.
[]