linuksoidų patarimai

bash-o pranešimai labai kietiems hakeriams

2009-09-07, kiras

Sekmadienis. Naktis. Nuobodžiauju. Tiksliau sakant nuobodžiavau. Dabar žaidžiu su spalvotais pieštukais bash-o eilutės spalvinimu.

Tokiems žaidimams yra skirtas PS1 kintamasis. Darom taip: nukopijuojam tekstą į komandinę eilutę ir spaudžiam Enter. Jei atsiras norinčių šį šedevrą įsiamžinti, nukopijuokit šią eilutę į ~/.bashrc failą (dėmesio, čia viena ilga eilutė).

export PS1="\n\e[01;35m`date +'%A %Y %B %d diena, krizė %X %Z(%:::z)'`\n\e[32m\w\n\e[1;31m\u\e[1;36m@\e[1;33m\h: \e[1;34m->>>"

Jo. Spalvos gavosi šventiškos, o informacijos daugiau nei galiu perskaityti vienu ypu. Užtat viskas išdėliota per tris eilutes. Bet juk nebūtina apsiriboti vien spalvinimu. Pridėkim dar informacijos apie esamo katalogo turinį, kiek failų jame ir kiek vietos užima:

export PS1="\n\e[01;35m`date +'%A %Y %B %d diena, krizė %X %Z(%:::z)'`\n\e[32m\w\n\e[1;31m\u\e[1;36m@\e[1;33m\h: \e[1;34m\$(/bin/ls -1 | /usr/bin/wc -l | /bin/sed 's: ::g') failų \e[1;33msurijo \$(/bin/ls -lah | /usr/bin/head -n 1) disko vietos\e[0m ->>> \e[0m"

Na štai, komandinės eilutės pranešimai tapo daug linksmesni. Pagalvojau, kad dar galėčiau pridėti pranešimą apie orą už lango, bet tingiu gūglinti rašyti skriptą orų tinklalapio parsinimui. Kad komandinė eilutė dar labiau išsiskirtų iš kito išvedamo teksto, galima nuspalvinti jos foną arba priversti tekstą mirkčioti. O štai šitas kodas labai patiks ką tik nulipusiems nuo Windows: export PS1='C:${PWD//\//\\\}>'

Prisižaidęs pasidariau kiek paprastesnį ir praktiškesnį prompt-ą, kuris atrodo taip:


2009-09-07 05:00 [hist:585 jobs:0] [/var/log]
kiras@linuksoidas $

O pats kodas toks visai paprastas:

export PS1='\n\e[32m\D{%F %R} [hist:\! jobs:\j] \e[0;34m[\w]\n\u@\H \e[m\$ '

3 komentarai

 

# Simas

Tikrai smagu :)

[]

 

# FreeMan, google.com

Irasas sakyciau toks prastokas :) tikejausi kazko idomesnio, bet is kitos puses, mjo, kazkada ir pats su tuo zaidziau, bet pataisykit mane jei klystu, o dabar visuose distribucijose desktop leidimuose, nera to grozio ir patogumo? :)

[]

 

# kiras,

#FreeMan, žmonių poreikiai skiriasi, lygiai kaip ir supratimas kas yra gražu. Išsibandyk pirmą variantą, dauguma linuksoidų pasakys, kad tai košmaras. Bet tau juk gali patikti, ar ne?

[]