visko po truputį

Tikri vyrai dirba su Windows

2008-01-24, kiras

Radau rusiškame tinklalapyje (Gevor) linksmą straipsniuką. Nors parašytas 2003 metais, aktualumo visiškai neprarado. Pasimėgaukit.

Tikri vyrai dirba su Windows

Tikri vyrai nebijo nežinomybės. Lengva nebijoti UNIX ─ ten viskas ir taip aišku. Kur kas sunkiau nebijoti Windows, ypač žinant, kad jos elgsena nenuspėjama. Todėl tikri vyrai diegia Windows net į atominės elektrinės serverius. Jie nepripažįsta baimės.

Tikri vyrai ne tinginiai. Beveik visi juniksoidai tinginiai ─ jiems lengviau parašyti skriptą automatizuojantį jų darbus. Tikri vyrai su atsidavimu Windows-ams daro tą patį rankomis vėl ir vėl. Jie netingi.

Tikri vyrai nediskutuoja. Juniksoidai visus jau užkniso savo diskusijomis, kokį distributyvą kur naudoti ir kas geriau ─ Soliaris ar Linux. Windows kaip centrinė partijos linija ─ viena, nors ir keliuose pavidaluose. Ir ji vystosi kaip nori viena kompanija. Tikriems vyramas tai patinka. Kaip ir armijoje. Tikri vyrai dievina vykdyti komandas nemąstydami.

Tikriems vyrams nereikalingi patogumai. Jie su šypsena klausosi juniksoidų ginčų apie Windows grafinės aplinkos problemas, kodėl ji nesilaiko jokių reikalavimų keliamų grafinei aplinkai ir kokia nyki jų komandinė aplinka. Jie ir patys visą tai žino, tiesiog jie mano, kad rūpintis patogumais žeminantis užsiėmimas. Tikri vyrai gali miegoti ant plikos žemės, o ką jau kalbėti apie spalvotą lovą net jei ji vertikaliai pastatyta kampe.

Tikriems vyrams nesvarbūs pinigai. Jie nė nemirktelėję sumokės tūkstančius žalių už PĮ net žinodami, kad tas pačias galimybes gali gauti nemokamai. Jiems tai nerūpi, juk skaičiuoti pinigus niekingas užsiėmimas.

Tikriems vyrams nereikia nuotolinio darbo priemonių. Jei jiems reikia, jie net naktį gali atlėkti į serverinę, kad paleisti reikiamą programą ar pažiūrėti kas nutiko. Galu gale, jie juk tikri vytai.

Tikri vyrai kantriai kenčia išbandymus. Jie žino, kad skirtingos MS Office versijos nesuderinamos tarpusavyje ir jie nepergyvena, kad kažkada prireiks perdaryti tūkstančio puslapių dokumentą. Arba, kad nustos veikti kokia nors programa atnaujinus OS versiją. Jiems iš esmės tai nerūpi. Jie neinkš, jie tiesiog paaukos kelias dienas dokumentų perdarymui arba perrašys programą. Juk tai smulkmena. Ir jie tikri vyrai.

Tikri vyrai pareigingi. Jie supranta kaip svarbu perkrauti sistemą po bet kokio įdiegimo, ir aplamai, tikram vyrui ne problema du tris kartus dienoj perkrauti serverį. Jam nesunku nuolat tvarkyti sąvartynus kaupiklyje ir rejestre ir jis nepradeda tuščiai keiktis internete, kai ką nors įdiegus lūžta visai nesusijusi programa. Jis nelaiko to nenormaliu reiškiniu. Jis paprasčiausiai sukandęs dantis sprendžia problemą.

Tikras vyras nepurkštauja, kai nauja PĮ versija reikalauja trigubai daugiau RAM-o ir dirba dvigubai lėčiau. Jis tiesiog ima pinigus, atidėtus atostogoms, eina ir perka naują kompiuterį. Tikriems vyrams poilsio nereikia.

Tikriems vyrams nereikia nei lengvų darbų nei patogumų anei patikimumo. Juos traukia iššūkiai.

Ir išvada čia viena. Tik skystaklyniai naudoja UNIX. Tikri vyrai naudojantys Windows juos už tai niekina…

4 komentarai

 

# kiras

Ech, pabodo jau ta beprasmė "propaganda": windows sucks, unix/linux rules. Kiekvienam savo. Ir nereikėtų bijoti pripažinti, kad statistiniam "user-iui" si windows-ais yra ir dar ilgai bus paprasčiau IR stabiliau.

[]

 

# kiras

Ačiū, tikrai linksma. Mielai naudoju Linux, bet be patyrusių draugų pagalbos vargu ar būčiau sugebėjęs juos įvaldyti (ir dabar laikau save tik pradedančiu, nes kol kas sunkiai sekasi dirbti koncolėje – tiesiog nėra tam didesnio poreikio). O teisingiausia pastaba straipsnyje – apie Windows poreikį resursams. Kad ir Vista, mano galva, duoda per mažai už tuos kompiuterio pajėgumus, kuriuos "suvalgo" :D

[]

 

# kiras

Kaip dabar dėl resursų rijimo keikiama Vista, taip anksčiau buvo keikiama XP lyginant su Win98.

Aplamai daug kas Vistai pranašauja WinME likimą. Ir ne tik dėl emocinių priežasčių, yra įvairių bandymų tai pagrįsti ekonomiškai.

Manau, jei kas svajojat apie Vistą, tik laukiat SP1, tai geriau bus palaukti naujos Windows versijos. M$-e ne visiški kvailiai dirba, jie savo klaidas jau pamatė. Ne bereikalo pasigirdo gandai, kad jie ankstina naujos versijos pasirodymą.

Tai patarimas svajokliams. Realistai naudoja Linux :-)

[]

 

# kiras

gražiai parašyta, teisingai ;)

[]

Rašykit komentarą

Galit naudoti šiuos tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <blockquote cite=""> <code> <em> <strong>