linuksoidų patarimainaujienos trumpai

Šeši patarimai norintiems persėsti prie Linux

2007-03-28, kiras

Skaitykit ComputerWorld straipsnį su šešiais patarimais kaip be skausmo pereiti prie Linux. Čia pateikiu to straipsnio santrauką.

  1. Prieš palikdami Windows, pakeiskite pirmiau M$ Office. Pereikite prie OpenOffice, kuris yra stiprus M$ konkurentas ir veikia Linux ir BSD operacinėse sistemose. Kai su juo apsiprasite ir perkelsite pagrindinius dokumentus, persėdę prie Linux nebejausite didelio diskomforto.
  2. Užsitikrinkit patyrusių vartotojų pagalbą. Prityres vartotojas, net jei jis nėra anksčiau bandęs OpenOffice, labai greitai ras jums iškilusių problemų sprendimus. Pagalba labai svarbus faktorius ir tam nebūtina ieškoti barzdoto linuksoido, ją gali suteikti net nematęs Linux profesionalas.
  3. Patyrinėkite vartotojų programas, išsiaiškinkite „stabdžius“. Kai kurioms programoms sunku rasti analogus Linux aplinkoje. Bet nėra padėties be išeities. Išbandykite WINE, kuris gali paleisti Windows aplinkos programas Linux-e. Toks sprendimas gali labai palengvinti permainas jei bandote pakeisti OS viso biuro kompiuteriuose. Vis dėlto, gali tekti palikti kelis kompiuterius valdomus Windows.
  4. Paruoškite serverius ir servisus suderinamus su Linux. Tokios programos kaip M$ Exchange ar Active Directory, naudojamos didesnėse firmose, turi būti pakeisto jų analogais galinčiais palaikyti vartotojiškas programas. Tada perėjimas taps nepastebimas eiliniams darbuotojams.
  5. Nepraleiskite erzinančių smulkmenų. Paprasčiausios smulkmenos, šriftai be lietuviškų raidžių ar neparuošti bendri šablonai, kuriais anksčiau naudotasi, gali išvesti darbuotojus iš kantrybės ir jie ims reikalauti „windows ir wordo“. Nenumokit ranka į smulkmenas, pasiruoškite joms iš anksto.
  6. Neruoškite griežto tvarkaraščio. Jei jūs iškelsite lozungą „viską pakeisim per mėnesį“, tai dar neįpusėjus tam mėnesiui sulauksite piketo prieš savo darbo stalą. Įvedinėkit permainas palaipsniui ir neskubėdami. Turėsit daugiau laiko išsiaiškinti ir išspręsti su permainomis atsirandančias problemas.

[Visą straipsnį skaitykite čia.]

Rašykit komentarą

Galit naudoti šiuos tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <blockquote cite=""> <code> <em> <strong>