visko po truputį

Net svarbūs įgūdžiai nenaudojami pasimiršta

2007-12-22, kiras

Padirbėjau kelias valandas su WinXP ir Word. Paaiškėjo, kad esu praradęs labai svarbų įprotį nuolat spaudlioti CTRL+S1. Tai va, Linux ne visada teigiamai veikią buvusius „svarbius“ įgūdžius.

  1. Jei kas nežinot: klavišų kombinacija CTRL+S skirta išsaugoti pakeitimus faile. Ypač naudinga nestabiliose sistemose.

3 komentarai

 

# kiras

Aš manau, kad reikėtų kokio nors nepriklausomo standarto klavišų kombinacijoms, nes interfeisas neturėtų keistis vartotojui. Jei išmokau vieną sykį, tai prie bet kokios sistemos prisėdęs galiu naudoti savo įgūdžius. Yra Single UNIX Specification standartas. Ten aprašytos std. komandos kaip cp, rm, mkdir, make. Juk tai vartotojo interfeiso aprašymas. Ir jis visur naudojamas. Kodėl neaprašius Desktop vartotojo interfeiso, kad kiti galėtų realizuoti? Nežinau, gal freedesktop.org tuo ir užsiima? Bet neatrodo, kad klavišų kombinacijos būtų standartizuojamos.

[]

 

# kiras

Aš truputį ironizavau :-)

Tenorėjau pasakyti, kad linukse dėl stabilesnio OS darbo, be rizikos, galima rečiau išsisaugoti darbus. Su laiku tai tampa nauju įpročiu ir grįžus prie anos nestabiliosios OS kyla problemų.

Konkrečiai, tai man teko perrašyti naujai dalį darbo, nes pamiršau nuolat išsisaugoti :-(

[]

 

# kiras

o man atrodo, kad ctlr+s veikia.

[]

Rašykit komentarą

Galit naudoti šiuos tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <blockquote cite=""> <code> <em> <strong>