linuksoidų patarimai

Linux komandų atmintinė

2007-12-26, kiras

Kadangi nesu profas, laikas nuo laiko man prireikia kur nors pasižiūrėti, kaip komandinėj eilutėj atlikti vieną ar kitą veiksmą. Aišku, tam naudoju Google ir man. Bet paieška užima daugiau laiko nei norėčiau, todėl dažniausiai mano naudojamas komandas surašiau į vieno puslapio atmintinę, kurią čia pat patalpinau (atnaujinta 2008-05-07):

[Linux komandų atmintinė PDF]

[Linux komandų atmintinė ODT]

7 komentarai

 

# kiras

Geras sąrašas. Kodėl jo neįmetus kaip atskiro įrašo? Paskui būtų lengviau prisinimti ir panaudoti, nei kad atsikasti ir atsidaryti kažkada išsaugotą pdf failą. O dar geriau – pradėti/pratęsti kokį nors wiki linux naudotojams.

[]

 

# kiras

Tiesa sakant, toks komandų sąrašas internete jau yra. O aš tenorėjau padaryti spausdinimui tinkančią versiją, kuri visada būtu po ranka.

Gaila, kad beveik neliko vietos papildomoms pastaboms. Kartais prireikia ką nors užsirašyti ne į kompiuterį, ant popieriaus lapo. Tokio, kuris greit nepasimestų.

[]

 

# kiras

turbūt grub atsatyme ne visiems tiks *root(hd0, 4)*

ps.: įdomu ką kalbininkai kalba apie terminą "montavimas" :)

[]

 

# kiras

kalbininkai neprieštarauja. Statybose tas terminas senai ir plačiai paplitęs. Ir ne tik statybose.

[]

 

# kiras

>turbūt grub atsatyme ne visiems tiks root(hd0, 4)

taip. tiesiog patingėjau pakomentuoti. reiks ištaisyti :-)

[]

 

# kiras

Tai kad profams tokiu atmintiniu nelabai ir bereikia, tai gal labiau tiktu pradedantiesiems :)

O profams reiketu atmintines su visokiomis awk arba sed arba perl komandu variacijomis ir panasiai. Taip pat reiketu shell scriptingo santraukos.

[]

 

# kiras

Ji ir neskirta profams :-)

[]

Rašykit komentarą

Galit naudoti šiuos tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <blockquote cite=""> <code> <em> <strong>