linuksoidų patarimai

Linux komandų atmintinė (atnaujinta)

2008-08-29, kiras

Atnaujinau „Linux komandų atmintinę“. Parsisiųskit ODT formatu arba PDF formatu. Trumpai aprašysiu tai kuom ją papildžiau, ką pakeičiau.

  • Kad greitai pamatyti kokie kompiuteriai yra jūsų lokaliame tinkle panaudokit komandas: smbtree ─ parodys Windows kompiuterių „šarus“, nmap 192.168.0.0/24 ─ gausit veikiančių kompiuterių sąrašą.
  • Kartais prireikia kompiuteryje įdiegtų programų sąrašo: dpkg --get-selections > paketu.sarasas.txt ─ ši komanda tinka Debian tipo sistemoms.
  • Kaip paprastai sužinoti kas vyksta jūsų kompiuteryje? Kokie portai atverti ir prie ko internete jungiasi programos? Štai ši „stebuklinga“ komanda: sudo lsof -i
  • Pervadinti vieną failą lengva, su mv. O jeigu reikia pakeisti pavadinimą visai muzikos kolekcijai iš karto? rename -n 'perlexpr' *.mp3 ─ čia, perlexpr perlo komanda-šablonas, kuris ir atlieka pavadinimo keitimą. -n skirtas pabandymui, parodys koks bus rezultatas nieko nekeisdamas, kai viskuo būsit patenkinti išmeskit šį raktą. *.mp3 filtras, kuris atrenka jums reikiamus failus.
  • Kaip gauti katalogų ir failų su jų dydžiais sąrašą? Lengvai: du -sch *. Jei reikia ne pilno sąrašo, vietoj žvaigždutės įrašykit reikiamą filtro šabloną.
  • …ir dar keli smulkūs papildymai.

5 komentarai

 

# Ernestas, versme.net

192.168.0.0/24 tai tik 192.168.0.0-192.168.0.255 (;

[]

 

# kiras,

Juk čia dažniausiai pasitaikantis lokalaus tinklo variantas. Paprastai nustatomas „nutylint“ :)

Kas norit daugiau, rašykit 192.168.0.0/16. Bus skenuojamas tinklas su potinkliais, iš viso 65534 adresų vietoj 254 ( /24 atveju)

[]

 

# aur1mas » Blog Arch&hellip, aur1mas.xz.lt/?p=54

[…] Linux komandų atmintinė – Linux komandų atmintinė. Būna kartais, kad reikia įvykdyti kažkokią komandą, bet kaip tik tuo metu įsijungia “brainblock” :D. Todlė šiai problemai išspręsti galima pasinaudoti atmintine. […]

[]

 

# apocalipso

Dekui, pravers :)

[]

 

# GODhack

grep labai jau sukonkretinai. grep tai viskam tinka pvz norim suzinot kokia VGA turim. tai A:
lspci
ir varvinam akis ieskodami arba jei mokam grep tai:
lspci | grep „VGA”
Iskart kitas reikalas.

Ta prasme jei norim atsidaryt tekstine byla ar komandos ilga outputa tik tam kad joje paziuretume viena kazka tai iskart cia jau reikia grep pasinaudot ir bus daug paprasciau. grep daugiausiai tam ir naudojamas.

[]