linuksoido klausimėlis

Kodėl reikalingi blizgučiai?

2011-05-29, kiras

Išklausęs eilinį ginčą dėl GUI programuotojų polinkio kurti visokius blizgučius vietoj „labai reikalingų“ funkcijų, susimąsčiau. Gal visos tos beprasmės grožybės nėra jau tokios nereikalingos?

Tarkim, valgiai. Jų pagrindinė funkcija yra papildyti organizmą energija ir svarbiomis medžiagomis. Kad išgyventi užtektu paprasto kokteilio pritaikyto pagal žmogaus amžių ir veislę, tokio kaip ėdalas šunims ir katėms. Bet ne, mums to negana, norisi, kad valgis būtu skanus ir patiektas gražioje lėkštėje, visokie papuošimai, kad vien pažiūrėjus nutįstu seilė ir dar geriau, jeigu visa tai patiekiama prabangiame restorane. Nieko panašaus į būtinų cheminių medžiagų rinkinį, ar ne?

Gražesni valgiai pagerina savijautą be jokių stimuliatorių ir saviįtaigos. Gražesnės programos leidžia pamiršti, kad dirbam juodą darbą. Gražesni rūbai… Gražesni automobiliai… Vadinasi, tie erzinantys blizgučiai ir visokie dzinguliukai programose turi prasmę?

10 komentarų

 

# Justinas, justinas.me

Jei valgis labai neskanus, aš jo tikrai nevalgysiu, nebent visiškai badauju. Su softu tas pats – nors blizgučių man nereikia, tačiau programa privalo būti patogi. :)

[]

 

# dū

Yra žmonių kuriems viskas kas blizga gražu.
Tarkim, daug kam „tiuninguotos” audinės ar paauksuotos kolonos šleikštulį kelia.
Manau softo išvaizdoje svarbiau kažkoks grakštumas, lengvumas.
O blizgučiai dažniausiai tik rodo prastą skonį.

[]

 

# pow, powiuke.wordpress.com

viskas priklauso nuo to, ką vadini blizgučiais. Jei lėkštė būtų balta, o maistas vienspalvis, pvz. juodas, tai ar labai norėsi valgyti? Būtų nuobodu ir neaišku nuo kur pradėti.

[]

 

# kiras,

jei iš valgio padaro „meno“ kūrinį, valgymas tampa tikra atrakcija. Man tai patinka, maloniai nuteikia. Bet visai kas kita su programomis. Kai reikia pasiekti kokį nors tikslą (pažiūrėti filmą, parašyti laišką), visokie pagrąžinimai nesuteikia jokios papildomos naudos o kartais net erzina.

Mano įsitikinimu, interfeisas turi būti funkcionalus o jo dizainas turi nekristi į akis, nei pernelyg suprimityvintas, nei perdaug išpuoštas.

[]

 

# Kroitus, kroitus.com

Dėl analogijos su maistu, tai jei esi 100% tikras, kad bus skanu, valgysi ir į vemalus panašų maistą. Tačiau dažnai gražiai pateiktas maistas netgi atrodo skanesnis. Aišku, būna ir taip, kad suvalgai „meno kūrinį“, o burnoj labai neskanu… Taip ir su interfeisu – jei žinai, kad jis tikrai patogus ir funkcionalus, tai ir visiškai baisiu sėdėsi ir džiaugsies. Tačiau gražesnis, papuoštas, dažnai būna malonesnis vartoti. Nebent jau tiek prikišta „blizgučių“, kad neįmanoma naudoti…

[]

 

# Free

Ergonomiskumas, turi visur but ir funkcionalumas ir blizgumas, jei produktas viesumai, jei specifinis techniniam darbui ar grindinimui, gali but ir tekstas, svarbu atliktum, ka reikia per pora paspaudimu. simple as that.

[]

 

# Pauliaus Pečiūros tinkl&hellip, geefre.com/pamastymai-10

[…] Linuksoido pamąstymų, kodėl reikalingi blizgučių. Nuoširdžiai užjaučiu žmones, kurie darbo dienas leidžia sedėdami Linux terminale. June […]

[]

 

# Mindaugas, macijauskas.net

„Yra žmonių kuriems viskas kas blizga gražu.
Tarkim, daug kam “tiuninguotos” audinės ar paauksuotos kolonos šleikštulį kelia.
Manau softo išvaizdoje svarbiau kažkoks grakštumas, lengvumas.
O blizgučiai dažniausiai tik rodo prastą skonį”

Visiškai pritariu. Tačiau būna (keista, bet vis dar būna) kito kraštutinumo šalininkų – tokiems atrodo labai gražus terminalo ir dvispalvio GUI (na kur juoda ir kokia nors spalva) derinys. Laimei, kad tokiems populiariausių Linux OS leidėjai neleidžia kurti GUI, nes kitaip Linux išvis tik serveriuose suktusi :)

[]

 

# scania, scaniagti.wordpress.com

Sukurti gražią sistemą su blizgučiais yra lengviau, nei gražią, bet paprastą.
Buvau priverstas blizgučius išmainyti į paprastumą – Unity mano senukas nebepavežė. Aišku – gailėjausi. O ką – gražu: ten tik blykst, čia tik tvykst… :D
Be kai jau akis įprato prie XFCE – čia trūksta tik mažyčio trupinėlio, kad sistema būtų graži be blizgučių ;)

[]

 

# kiras,

Nuoširdžiai užjaučiu žmones, kurie mano, kad žodžiai „be blizgučių“ reiškia pliką, juodą terminalo langą.

[]