visko po truputį

Kaip trūkumai paverčiami privalumais

2008-02-15, kiras

Mes gerai žinome kaip M$ sugeba uždirbti pinigus. Tam nereikia tobulų programų, užtenka puikių ir agresyvių rinkodaros akcijų. Atvirų programų gerbėjai dažnai stengiasi akcentuoti realius privalumus. Deja, geras rinkodaros specialistas trūkumą pateikia taip, kad sunku ką priešpastatyti.

Trūkumas: Windows smarkiai „puolamas“ virusų

„Na ir kas?“ ─ pasakys rinkodarininkas ─ „Windows sistemai yra sukurta daug puikių antivirusų. Kainuoja? Gaukite nemokamą apsaugą nuo šnipinėjimo programų! Linux tokiu pasirinkimu negali pasigirti.“

Be abejo, jis nutylės, kad linuksuose virusai neturi šansų išgyventi (kam rūpi techninės smulkmenos?) todėl niekas neskuba kurti jiems antivirsų. O dėl virusų kiekio visi senai „žino“ ─ „jei linuksai būtų tokie pat populiarūs, kaip Windows, jie taip pat būtų aptekęs virusais.“

Trūkumas: Windows failų sistema greitai susifragmentuoja

„Teisingas“ specialisto atsakymas ─ „Linux iki šiol neturi standartinės defragmentavimo programos. Windows-e puikus defragmentatorius pateikiamas kartu su sistema“. Jie netgi išdrįsta būti įžūlūs ─ „naudodami defragmentavimą paspartinsit kompiuterio darbą“.

Trūkumas: Kiekviena nauja versija pateikiama su dideliais trūkumais

„Kam tai rūpi?“. Paskaitinėkit M$ reklaminius bukletus. „Dar geresnė Windows“, „Mėgaukitės nuotraukomis ir vaizdo įrašais taip, kaip niekada to nedarėte anksčiau“, „Windows Vista Ultimate versijoje yra viskas“.

Geresnė, saugesnė, puikesnė … užtenka vartotojams nuolat kartoti, kad nauja versija geresnė ir galiausiai jie tuo patikės. Vos pasirodžius Vistai, skaitydavau apie ją tik blogus atsiliepimus. Dabar matau, tvirtinančių, kad Vista stabilesnė ir greitesnė už XP, nuolat daugėja. Kai susidarys kritinė lojalistų masė, minia ims aklai kartoti jų žodžius.

Lygiai taip pat, kaip dabar minia vartotojų, niekuomet savo akimis nemačiusi linukso, neužsikirsdama pasakoja, kad su linuksu „sunku išmokti dirbti“, jie „skirti tik serveriams“, reikia būtinai ! „išmanyti komandinę eilutę“ ir su laiku jis „atsieina daug brangiau už Windows“…

Pavarčius M$ reklamas, bukletus ir tinklalapius kyla didžiulis noras tuos euforiją sukeliančius tekstus panaudoti linukso populiarinimui ;-). Gal ir mums, linuksoidams reikėtu trūkumus (ypač menamus trūkumus) pateikti kaip privalumus? O tikruosius privalumus vartotojai patys susiras?

Esu tikras, daugelis linuksoidų nuolat galvoja, kad reikia kažką daryti. Gal būt, jau kažkas žino ką daryti, tik kol kas garsiai neskelbia. Manęs neapleidžia nuojauta, kad šiais metais įvyks kažkas reikšmingo, tai kas iš esmės pakeis padėtį.

Perversmui minios galvose tetrūksta mažos kibirkštėlės.

8 komentarai

 

# kiras

Pridedu netgi nuoroda:

List_of_Linux_computer_viruses

[]

 

# kiras

Tamsta autoriau, nesutinku su jumis toje vietoje, jog linux-e negali buti virusu :) Ju netgi yra :)

Taipogi yra ir Mac OS X-e. Tiesiog kol OS nera populeri ji netraukia virusu rasytoju demesio

[]

 

# kiras

Tam paciam cia nurodytam staipsnyje parasyta, kad virusai nelabai ka gali padaryti linux-e, nebent jungiesi kaip root-as.

Tie kas jungiasi kaip root-ai geriau tegu naudoja windowsus. :)

O dabar apie linux trukumus, kurie yra privalumai. Man patinka, kad linuxuose nera daug softo. Siaip ant windows uzknisdavo rinktis, ypac kai nesi tos srities zinovas. Kazkada reikejo FTP kliento palaikancio sesijas. zmogau, gal 1000 variantu, sharevawai, freewarai, trail akys raibsta. Kuri dabar rinktis?

Kubuntu – irasai i adept-a ftp. issirenki kde platformos. Ramu. Kget ir viskas tvarkoj.

Arba PK isntaliavimas su legaliu softu. Jau buvau pamirses ka tai reiskia (musu ofise naudojam kubuntu). neseniai dariau vienam azystamui

Windows-ai. Kruva klausimu, ivesk koda, palauk 40min kol sudes, ofisai tas pats, paskuj medziok internete zipus, rarus, kodekus, grotuvus normalius, java, nori kokio freewaro dar dotneta instaliuokis… Paskui kiekviena diena sokineja gal 4 programos stebincios updatus: ms update, google update, java update, antivirus update spyware update ir dar kokis ten velnias. Kiek jie trafiko paima.

Linuxai (Kubuntu) po 4 klausimu suinstaliuoja OS-a su viskuo ko gali prireikti paprastam vartotojui. Jei dar ko reikia: isimeti medibutu i nuorodas adepto susizymi ko reikia iskart viska sudeda. Nereikia sukt galvos…. Laiko 3 kart sutaupai. Viena programa stebi udatus, jokiu ikiriai sokinejanciu langeliu "please update|

Btw: pastebejau kad picasa+wine ant linuxo sukasi dvigubai greiciau nei picasa ant windozes :) geras ane?

[]

 

# kiras

Lyginant su Windows linukse virusų tiek, kad šiuo metu galime tą faktą visiškai ignoruoti ;-)

[]

 

# kiras

> _Btw: pastebejau kad picasa+wine ant linuxo sukasi dvigubai greiciau nei picasa ant windozes :) geras ane?_

Dabar mes galime sakyti „programos+wine veikia greičiau nei su windowzėm, va“.

[]

 

# kik

Planas kaip išpopuliarinti linux: visus MS windows gerai išmanančius perviliot ant linux ir taip neliktų kas tvarkytų kompus paprastiems vartotojams ir jie priverstinai pereitų prie linux! Manau šito M$ ir bijo! :P :)

[]

 

# abejojantis

Idomu kas gautusi, jei paziuretume i windows’us puolanciu virusus sarasa ir palygintume ji su linuksus puolanciu virusu sarasu?
Gal tai irgi argumentas Linux naudai?

[]

 

# kiras,

tai kad nėra ko lyginti…

Kelios dešimtys neveikiančių virusų prieš kelis šimtus tūkstančių :)

[]

Rašykit komentarą

Galit naudoti šiuos tagus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <blockquote cite=""> <code> <em> <strong>