Kaip dažnai jus siųsdavo „gūglinti“, kai linuksą dar tik bandėt perprast? Ir kaip dažnai dabar jūs siunčiat kitus „gūglint“, vietoj to, kad atsakyti į pradedančiojo klausimus?

linuksoido klausimėlis

Firefox 3.6

2010-01-21, GODhack

Šiandien. Išleido.

Daugiau info

Susidūriau vakar su problemėle. Kopijuojant gigabaitinį failą į USB atmintuką kompiuteris ima smarkiai stabdyti, net pelės žymeklis laikas nuo laiko prišąla prie ekrano. Pasižiūrėjau su top-u, procesorius beveik neapkrautas, jis neturėtu stabdyti. RAM užpildytas pilnai, čia aišku kešuojamas kopijuojamas failas, bet į swap-ą nieko nekrauna, todėl stabdyti taip pat neturėtu.

Priežastis paaiškėja pažiūrėjus į šią eilutę:

Cpu(s): 2.1%us, 1.3%sy, 0.0%ni, 0.3%id, 96.3%wa, 0.0%hi, 0.0%si, 0.0%st

96.3%wa reiškia, kad procesorius nieko daryti negali nes užsiėmęs laukimu kol atsilaisvins kažkoks procesas. Kvaila situacija panaši į valdininko darbą…

Šiandien radau sprendimą. Pasirodo problema linux užduočių planavimo nustatymuose. Jis bando vieną, neskaidomą užduotį paskirstyti tarp dviejų branduolių. O jie vienas kitą blokuoja :( Ką darom? Pirmiausia pažiūrim į pertraukimų sąrašą:

kiras@linuksoidas $ cat /proc/interrupts
      CPU0   CPU1
...
19:   99     29095 IO-APIC-fasteoi ehci_hcd:usb1, ohci_hcd:usb2, ohci_hcd:usb3
...

Susirandam pertraukimų numerius skirtus usb jungtims. Pas mane tik vienas, 19. Tada pririšam juos prie vieno kurio nors branduolio, pavyzdžiui prie nulinio:

echo 1 > /proc/irq/19/smp_affinity

… žiūrim kas gavosi. Man šis veiksmas padėjo. Jei susidūrėt su tokia pačia problema ir priežastis ta pati, padės ir jums.

Besikapstydamas po /usr/portage/app-misc/ iš visiško neturėjimo ką veikti radau visai naudingą programėlę Anki. Kaip sako aprašymas:
$ cat /usr/portage/app-misc/anki/anki-0.9.9.8.5.ebuild | grep DESCRIPTION
DESCRIPTION="A spaced-repetition memory training program (flash cards)"

Sounds fun haha. Taigi nepatingėjau ją susikompiliuoti. Programa iš ties pasirodė visai naudinga, nors žinoma stebuklų nepadaro. Principas tas, kad pirmiausiai suvedami klausimai ir atsakymai į juos. Paskui programa parodo klausimą ir paspaudus space atsakymą. Turi pats pažymėti ar atsakymą atsimeni ar ne. Patogiausia tas, kad tie klausimai kurių atsakymus atsimeni „užkasami“ giliai ir rodomi tik po kelių dienų. Todėl iš naujo kartojama tik dar nežinoma informacija. O tai padeda sutaupyti laiko. Dar svarbu nerašyti ilgų atsakymų ir išskaidyti juos į kelis klausymus. Kitas dalykas, kad spandyti programą yra savotiškas žaidimas ir padeda „užmušti“ nuobodulį, be to galima pažiūrėti savo įsiminimo progreso statistiką.

Tikiuosi kam nors pravers.